Advertisement

Main Ad

Aylin Aslım'ın "Zümrüdüanka"sı


Biliyorsunuz ki, Aylin Aslım 4. albümünü çıkarmadan önce 14 Şubat hediyesi, Teoman düeti olan "İki Zavallı Kuş" yayınlanmıştı. Albüm çıkmasına neredeyse bir kaç hafta vardı. Ve Mart'ın 9'unda Aylin Aslım'ın 4. albümü "Zümrüdüanka"yı Sony Müzik etiketiyle çıkardı.

O aylarda daha bir klip gelmemişti. Nisan'ın ilk haftasında Dream Tv'de yayınlanan Genç-İz programına konuk olmuştu. Ara ara izleyebilmiştim sadece. Bir gün sonra programda imzalı Aylin Aslım albümü vereceklerdi. Bir kaç dakika bekledikten sonra soruyu sordular. 'Aylin Aslım'ın ilk klibi (Senin Gibi) nerede çekilmiştir?' Bende Twitter'dan 'New York' yazıp gönderdim. Bir dakika geçti geçmedi canlı yayında benim ismimi söylediler. Ne kadar heyecanlanmıştım belli değil. Adres, telefon numarası istediler, bende gönderdim. Neyse bir kaç gün geçti ama kargo gelmemişti. Bende sorun çıkmıştır diye Twitter'dan Aylin Aslım'a durumu anlattım. Cevap vereceğini hiç düşünmemiştim. 'Gelmezse tekrar yaz bana' demişti. Bende teşekkür ederek konuşmaya son vermiştim. Yarım saat geçtikten sonra kargo nihayet gelmişti! Kocaman Dream Tv zarfı, içinde şeker mi şeker Aylin Aslım "Zümrüdüanka" albümü. Kapağında da imzası.


Aylin Aslım yine çok güzel bir albüm yapmış. Albümle aynı ismi taşıyan şarkısı "Zümrüdüanka"nın anlamını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız albümü alın öğrenin. :) Albüm kitapçığının son teşekkürler kısmında çok müzisyenin adı geçiyor. Ahmet Mümtaz Taylan'dan Birol Namoğlu'na, Şafak Ongan'dan Barış Akpolat'a, Yekta Kopan'a, Turhan Ülgür'e kadar tanıdığımız bir çok isimler. Albümde yer alan "Usta" şarkısını albüm çıkmadan önce Star Tv'de yayınlanan ama son verilen dizi Küçük Sırlar'da çalınan şarkıydı. İyi ki bu şarkı albümde yer almış. Albümün ikinci videosu bir kaç hafta önce yayına giren "İşte Sana Bir Tango" albümün en iyilerinden. Söz ve bestesi Övünç Dan'a ait olan "Ölünür De" albümdeki en favori şarkım. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar