Advertisement

Main Ad

Gripin


Bakın, görün ki Gripin 3 senedir tanıdığım ve 2 senedir fan olduğum ilk grup ve hâlâ öyle. 2010 yılında Durma Yağmur Durma klibi ile keşfetmiştim Gripin'i. Çok fazla ses getiren ve herkesin dilinde dolaşan bir şarkıydı Durma Yağmur Durma. Aynı sene içerisinde Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilen, albümün (M.S 05.03.2010) ikinci videosu olan Sen Gidiyorsun parçasına çekilmişti ve Gripin'in en çok ses getiren, haftalarca listelerde kalan ve benim fan olmamı sağlayan şarkısıdır!

Yıl 2011 olduğunda, tarih 17 Mart'ı gösterdiğinde, Kral Tv'de Mehmet Akbay'ın sunduğu Mehmet'in Gezegeni programına konuk olmuşlardı. O gün, programda Gripin'i daha çok tanıdım diyebilirim ve o gün Gripin fanlığımı ilan ettim. O sene içerisinde Gripin'le ilgili ne var ne yok hepsini araştırdım, not aldım, inceledim. Yine o sene içerisinde sosyal medyayla daha yakın oldum. Gripin sayesinde bir çok kişi ile arkadaş oldum. Hatta bir kaçı ile telefonda bile konuştuk. İşte bunlar hep Gripin'in sayesinde! Çoğumuz Gripin'le ilgili bir şeyler biliyoruz ama ben biraz şöyle bir özet geçmek isterim. Hafızaları bir tazeleyelim o zaman. Gripin'in kuruluşu 1999 yıllarına dayanıyor. Grubun eski üyesi Evren Gülçığ ve solisti Birol Namoğlu tarafından kurulmuştu. Sonra davulda İlker Baliç, elektro gitarda Murat Başdoğan ve bas gitarda (şunu unutmayalım, eskiden klavye çalıyordu.) Arda İnceoğlu'nun katılmasıyla kadro oluşturulmuş ve albüm çalışmalarına başlamışlar. Tabii ilk albüm çıkmadan önce her hafta en sevdiğim mekan ama gidemediğim mekan olan Bronx Pi'de sahne alıyordu grup. 


Hikayeler Anlatıldı 2004
2004 yılında Gripin ilk albümünü Hikayeler Anlatıldı'yı çıkarttı. Albümdeki şarkıların hepsi müthiş ama Boşver benim için bambaşka. :) 
Hikayeler Anlatıldı 2. Baskı 2005
2005 yılında ise canlı performans ve akustik kayıtlardan oluşan Hikayeler Anlatıldı 2. Baskı albümü çıkıyor. Akustik şarkıları seven biri olarak diyebilirim ki Gripin'in akustik şarkıları mükemmel. Dinlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. 


Gripin 2007

Gelelim 2007 yılına. Kendi isimlerini verdikleri ikinci albümü ve benim en favori albümüm "Gripin" çıkıyor. Evren Gülçığ'ının askere gitmesiyle ilk 2 klibinde görmemeniz çok normal. Albüm Sony Müzik GRGDN etiketiyle çıktı. M.S 05 03 2010
Evren Gülçığ'ın gruptan ayrılmasıyla 4 kişi olarak devam etmiş ve plak şirketini değiştirerek Avrupa Müzik'e geçiş yapmışlar. Gripin'i tanıdığım albüm "M.S 05 03 2010" adında yayınladıkları 3. Albümleri çıkıyor. (ki Durma Yağmur Durma klibi ile tanıyıp Sen Gidiyorsun şarkısıyla bir fan ya da +1 olduğumu biliyorsunuz.)
Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar 2012


Geçen sene Kasım ayında yayınladıkları 4. Albümleri "Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar" çıkıyor. Gripin'in en farklı ve değisik bir albümü diyebilirim aslında. Artık albüm çıksın diye bekle bekle sonunda albüm çıkmıştı! Çok sabırsızdım ben albüm çıkacak diye. Çıktıktan sonra hemen internetten hepsini dinlemiştim, hepsi müthiş! Bu sene yani bir kaç ay önce bir turnesi vardı Gripin'in. Turne öncesi Radyo Müzik'e konuk olmuşlardı. Tam 5 kişiye imzalı albüm vereceklerdi. Cevabı heyecandan karışık şeklinde göndermiştim. Diyorum da heyecandan. Albümü kazanan kişileri açıklamamışlardı epey bir sinirlenmiştim. Sonra bir baktım benim ismim yazıyor. O zaman bir mutluluk patlaması yaşamıştım. Albüm çıktığında almak nasip olmamıştı ama radyodan kazanmıştım.

Bu iki sene içerisinde Gripin'le ilgili çok şey düşledim ben. Gripin'le ilgili kurduğum hayaller... Şu iki sene içerisinde hiç konsere gidebilmek h nasip olmadı. İstanbul'da konser bakımından en şanssız kız benim kesinlikle! Zaten bir kaç hafta önce konserle ilgili bir şanssızlık yaşamıştım. Onu da anlatayayım durun. Ailemle Beykoz'a piknik yapmaya gitmiştik, Gripin'de Beykoz Ted Koleji'ne konser vermeye gelmiş ama o gün internete giremediğim için o konserden hiç haberim yoktu. Eğer o gün internete girseydim o koleji bulup Gripin üyelerinin yanına giderdim ama olmadı işte. En büyük şanssızlığım kesinlikle buydu sanırım. Umarım bir konsere gidebilirim de bu dört adamı görebilirim! Gripin'i çok sevdiğimi ailemden tutun, arkadaşlarıma hatta akrabama kadar çok kişi biliyor Gripin aşkımı. Bu da güzel bir şey. :) Her zaman diyorum, iyi ki bu adamları tanımışım, sevmişim. Çok şey öğrendim ben. Gripin +1 olmam yine onlar sayesinde. İyi ki onlar var! Son söz olarak Gripin'i anlatmak mümkün değil ki, yaşamak lazım! :)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar