Atlas, "Selam Yabancı" diye sesleniyor!

      

Bildiğiniz üzere Tuna Kiremitçi'yi  yazar kimliğiyle tanıyoruz. Artık müzisyen olarakta tanıyabiliriz. Vokalde Tuna Kiremitçi, gitarda  Burak Aldinç,  bas gitarda Can Yalım,  tuşlu çalgılarda Selim Öztunç ve davulda  Hasan Köseoğlu’ndan oluşan  Atlas'ın  ilk albümleri  "Selam Yabancı"yı  Sony Müzik etiketiyle  21 Kasım'da müzik marketlerdeki yerini  almıştı biliyorsunuz. 10  şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü Maskott ve Kargo'dan tanıdığımız Serkan Çeliköz üstlendi.Albümde  yer alan, "Affet" şarkısı daha önce Tuna Kiremitçi tarafından yazılan ve Ritchie Blackmore tarafından bestelenen bir şarkı olup Müslüm Gürses anısına yazıldı ve Atlas, bu şarkıyı albüme aldı. Ayrıca yanlışlık olmasın; "Affet" şarkısı Hem Müslüm Gürses, hem de Rainbow'un solisti Ronnie James Dio'nun anısına söylendi.Grubun oluşum kısmına gelecek olursak, Grubun gitaristi Burak Aldinç ve davulcusu Hasan Köseoğlu, Tuna Kiremitçi'yi  arayıp "biz grup toparlıyoruz, sen de gel" demelerinden sonra 2013'ün yazında Ömerli'deki bir evin garajında "Selam Yabancı"yı kaydettiler.


Albümdeki şarkılardan bahsedecek olursam; hepsi  mükemmel. 2013'ün en sağlam Türkçe Rock albümlerden diyebilirim. Albümü ilk dinlediğim de,  tabii ki Tuna Kiremitçi'nin sesi beni derinden  etkiledi. Etkisi  hiç geçmek bilmiyor. Özellikle "Tabanca" şarkısını dinlerken. "Böyle güzel bir sese sahip olmayı ve şarkı söylemeyi nerden öğrendi?"diye sorup duruyorum  kendime. :) Albümün ilk video klibi, (artık favori klip yönetmenim oldu) Evren Arasıl tarafından "Tabanca" şarkısına çekildi. "Tabanca" şarkısının hikayesi de; grubun İstanbul'u nasıl algıladıklarıyla ilgili. Hatta birkaç şarkı  sözlerini de eklemeden olmaz.
  

/ Neden ellerim yine boş? /
/ Neden her zaman unutuş? /         
/ Esir alır insanı farkına varmadan. /


/ Acılar bize yadigar, /
/  her şeyin sahtesi var. /
/ Şeytan diyor git buradan, /
/ ardına bakmadan. /


/ İstanbul bana yabancı, /
/İstanbul koca yalancı. /
/ İstanbul bana tabanca, /
/ şakağıma dayalı. /Albümün ilk şarkısı, albümle aynı isme taşıyan "Selam Yabancı"da oldukça favorim. "Gezi Ruhu" anısına yazılan şarkı olduğunu ifade ediyor sevgili Tuna Kiremitçi Blue Jean'in Aralık sayısındaki röportajında. Sözlerine bakmak isterseniz:


/ Selam yabancı! /
/ Hala ölü müsün? /
/ Dudaklarından öpsem dirilir misin? /
/ Selam yabancı! /
/ Hala ölü müsün? /
/ Yaralandığın yerden sevsem dirilir misin? /Albümde beni en şaşırtan düet şüphesiz Aylin Aslım'la olan  düetleriydi! "Canavar" düetini ilk dinlediğim de anlamıştım Aylin Aslım'la düet yaptıklarını. Başarılı bir düet olmuş. Klip olmasını istediğim şarkılardan diyebilirim. Sözleri bir o kadar da etkileyici:


/ Canavar gibi sevdim seni, /
/ canavar gibi özledim ama. /
/ Öyle bir yara açtın ki bende, /
/ canavarlara benzedim. /


/ Bir zamanlar kaygısızdım, /
/ bir pençede devirirdim dağları. /
/ Alevler saçardım hep senin uğruna, /
/ canavar mışım neyleyim. /Sırada "Affet" beni etkileyen diğer şarkılardan. Yeri ayrıdır:/ Eğer seni kırdıysam darıl bana, /
/ ama bir gün beni ararasan bak ruhuna. /
/ Birden gecem tutarsa güneşi çevir bana, /
/ sevgilim bağışla biraz zor olsa da. /"Aferin Bize" , "Barbar" , "Bana Sebepsin" , "Biçare" , "İçelim Öyleyse" ve "Rüzgar" şarkıları da albümde bulunmakta. Albümü Turkcell Müzik, TTNet Müzik, Deezer gibi sitelerden dinlemek mümkün. Eğer satın almak istiyorsanız D&R'dan 14.90'a alabiliyorsunuz benden söylemesi. :)


Son olarak şunu söylemek istiyorum, Atlas bu sene olsun, önümüzdeki sene olsun adını sıkça duyabileceğimiz grup. "Selam Yabancı" albümünü dinlemediyseniz ve Tuna'nın o etkileyici sesini duymamışsanız çok şey kaybedersiniz. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar