Advertisement

Main Ad

Ayşegül İnci: "Müzik Benim En Yakın Arkadaşım."

Ayşegül İnci'yi tanırsınız, Teoman ve Yalın gibi isimlerle bas gitar çalıyordu. Bu sene ilk albümü "Zamanı Tamir Eden Adam"ı Arpej Yapım etiketiyle çıkardı. Bir çoğumuz Ayşegül İnci'yi albümün ilk video klibi "Hatırlıyor Musun?" ile tanıdık. Bu senenin en iyi çıkış yapan isimlerden. Kendisi çok yoğun olduğu için röportaj biraz hatta çok geç kaldı ama beklediğinize değecek bir röportaj oldu diyebilirim. Ayrıca "Yalnız Kahvaltı" , "Kahır" ve "Eskisinden" şarkılarına klipler geleceğini de söyledi. Sizi Ayşegül İnci'yle yaptığım bu keyifli röportajla baş başa bırakıyorum. :) -Buket Kalkan
-Teoman ve Yalın gibi isimlerle bas gitar çalıp vokal yaptın. Birkaç ay önce de ilk solo albümün "Zamanı Tamir Eden Adam"ı Arpej Yapım etiketiyle çıkardın. Albüm süreci nasıl geçti, tepkiler ve eleştiriler nasıldı?

Ayşegül İnci: Alen Konakoğlu prodüktörlüğündeki ilk albüm çalışmam Zamanı Tamir Eden Adam. Uzun süren bir albüm süreciydi. Mutfak kısmı iki yıl kadar sürdü, ama içimize sinen bir çalışma oldu. Müzik eleştirmenlerinden ve dinleyenlerden gelen güzel yorumlar bizi çok mutlu etti.
-"Zamanı Tamir Eden Adam" albümünde sevdiğimiz prodüktör Alen Konakoğlu ile çalıştın. Alen Konakoğlu ile bir araya nasıl geldiniz?
Ayşegül İnci: Alen’i piyasada yaptığı işlerden hep takip ediyordum ve müziğimi ifade etmemde doğru bir isim olduğunu biliyordum. 333’te Gökçe ile çaldığımız dönemlerde, onun desteğiyle Alen’le bir araya gelme şansımız oldu, iyi ki de oldu.. Yıllar önce yazdığım şarkılar da işin içine girince kendime ve yazdığım bestelere objektif bakamayacağımı biliyordum. Bu yüzden beni ve müziğimi anlayan bir prodüktörle çalışmam çok önemliydi. Aranjeleri dışında, gerek vokal koçu olarak, gerekse şarkı seçimlerim konusundaki katkısıyla albümü çekip çeviren Alen’dir.

-Albümde "Hatırlıyor musun?" ve "Kör Kuyu" şarkılarına video klip çekildi. Birkaç gün önce de albümün üçüncü video klibi "Eskişehir" çekildi. Nasıl geçti klip çalışmaları? 
Ayşegül İnci: Eskişehir şarkımızın klibini sizlere sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Klip çekimleri çok keyifli geçti. Benim için çok özel olan bu şarkı, kliple daha da anlamlı bir hale geldi. Eskişehir’de geçen bir öğrenci aşkını anlatan klibimizde Adalar, Odunpazarı evleri, Anadolu Üniversitesi, Gar, Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı, Doktorlar Caddesi gibi Eskişehir’de anılarımın olduğu yerlerde güzel çekimler yaptık.

-"Zamanı Tamir Eden Adam" albümüne olan ilgi beklediğin şekilde gidiyor mu?
Ayşegül İnci: İlk albüm çalışmam Zamanı Tamir Eden Adam'dı. Bir merhaba albümü olarak büyük beklentiler içinde yapmadım. Uzun bir kariyer yolculuğundayım. Ama şunu söyleyebilirim, “Hatırlıyor musun?” klibinden bu yana karşılaştığımız ilgi ve olumlu tepkiler doğru bir başlangıç yaptığımızı gösterdi bize.

-Yüksek Sadakat'in eski solisti Kenan Vural ile "Kahır" adlı şarkıda düet yaptınız. Gayet başarılı bir düet olmuş. Kenan Vural ile düet yapman senin fikrin miydi?

Ayşegül İnci: "Kahır" şarkısının bestesi Barlas’a ait. Bir kadınla bir erkeğin gerçek hikayesinden yola çıkılarak yazılmış bir şarkı “Kahır” ve bir erkek vokal mutlaka olmalıydı. Kenan’ın ses renginin bu şarkıya çok yakışacağını biliyorduk, sağ olsun o da bizi kırmadı. Sesiyle şarkıya anlam kattı.

-Albümdeki bütün şarkıların sözlerini sen mi yazdın? Barlas'ın albümde birkaç şarkısı olduğunu biliyoruz.
Ayşegül İnci: "Kahır" ve "Bir Haber Ver" Barlas’a ait şarkılar. "Kör Kuyu" da Barlas’la ortak şarkımız. Onun dışındaki şarkılar bana ait.
-Neden bas gitar? 
Ayşegül İnci: Müziğin alt yapısıdır bas gitar. Enstrümanımı çok seviyorum, çalarken kendimi çok güçlü hissediyorum.
-Ayşegül İnci'yi, Ayşegül İnci yapan şey ne? 
Ayşegül İnci: Asla keşke demem. İyi ki yaşamışım ve görmüşüm derim, şarkılarımı da böyle yazıyorum.

-Sahne için inandığın bir uğurun var mı?

Ayşegül İnci: Annemle konuşmadan sahneye çıkmam. Mutlaka sesini duyarım ve bana şans dilemesini isterim her sahneden önce.

-Genellikle bu kadar güzel grup/müzisyenler hep Ankara'dan çıkar. Sende Ankaralısın. Ailen Ankara'da yaşıyor diye biliyorum. Gidebiliyor musun ailenin yanına?

Ayşegül İnci: Olabildiğince sık gidiyorum. Fırsat buldukça İstanbul’dan kaçmak bana iyi geliyor.

-Bazı grup/müzisyen konserlerinde sevdikleri şarkıyı coverlar. Kendi konserinde coverladığın şarkı var mı?

Ayşegül İnci: Elbette konserlerde albüm şarkılarımızı çalıyoruz, ama sevdiğimiz müzisyenlerin şarkılarını yorumlamayı da seviyoruz. Buradan repertuarımı söylemeyim şimdi, her konserde değişik şarkılar çalmayı seviyoruz.

-Albümde klip çekilmesini istediğin şarkılar var mı?
Ayşegül İnci: "Hatırlıyor musun", "Kör Kuyu" ve "Eskişehir"e klip çektik. Sırada "Yalnız Kahvaltı" ve "Kahır" var. "Eskisinden"e de konser performanslarından oluşan bir klip çalışması yapmayı düşünüyoruz.

-Ayşegül İnci'yi kimler sever?

Ayşegül İnci: Beni kim sever diye hiç düşünmedim. Bunu müzik eleştirmenlerine ve dinleyenlere sormak daha doğru olur.

-Seni müziğe yönelten?

Ayşegül İnci: Müzik benim en yakın arkadaşım, şarkı yazarak bütün üzüntülerimden ve sıkıntılarımdan kurtuluyorum. Dertleşiyorum onunla.
-Hayatının dönüm noktası?
Ayşegül İnci: Eskişehir’de yaşadığım öğrencilik hayatı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar