Ellie GouldingBakın, görün ki, Ellie Goulding, son zamanların değil, son yılların en iyi müzisyeni!


Bu sefer ki yazım Ellie olsun dedim ve yazmaya başladım. Goulding’i geçen sene Calvin Harris’le ortak çalışması olan “I Need Your Love” ile keşfetmiştim. Bu şarkıda Ellie’nin sesi beni o kadar çok etkiledi ki anlatamam. Artık bu şarkı tüm Radyo’lar ve Tv kanallarında çok döndü ve hâlâ da dönmeye devam ediyor. Sonra birden “Burn” patlaması yaşandı! Ne zaman bir yere gitsem, hangi kanalı açsam artık hep bu şarkıyı duyar oldum. Ellie’nin sesi, duruşu, tarzı beni benden aldı desem yeridir sanırım. Bu kıza artık fazlasıyla ısındım. Sonra albümlerini dinledim, kliplerini, performansları izledim, takip ettim ve daha neler neler. Ellie Goulding, 2010 yılında ilk stüdyo albümünü “Lights”ı yayımlamış. –ki bu albümdeki şarkılar lezizdir- İkinci stüdyo albümü olan “Halcyon”u da Ekim 2012’de yayımlamış. Albümünü dinlemediyseniz tavsiye ederim. 


Goulding nerdeyse hatta sürekli Instagram hesabından fotoğraflar paylaşıyor. Sevenlerini yalnız bırakmıyor kendileri sağ olsun. Severek takip ediyoruz. Yok favori şarkı, yok favori video, yok kritik gibi şeyler yazmayacağım buraya. Sonuçta bu yazım Ellie hakkında. Hiçbir şarkısını, videosunu ayırt etmem. Eğer Ellie yapıyorsa zaten güzeldir o şarkı. 
Ellie için nasıl desem, sahnedeki  duruşu, rahat olması ve yüzündeki o sıcacık gülümsemesi o kadar iyi ki! Ellie demişken geçen sene Türkiye’de ağırladık kendisini. Rock’n Coke’da sahne almıştı güzel bayan. Konsere gidemedik ama umarız bir daha Türkiye’ye gelir.
Ellie Goulding - Halcyon

     

Ellie Goulding - Lights
      
Hazır Ellie Goulding demişken Türkiye fan sayfalarını unutmamak lazım. ”Ellie Goulding Turkey” adında kaliteli paylaşımlar yapan, aktif olan, sürekli takip ettiğim, en iyi, en güncel bir Türkiye fan sayfası! Yazımda onlardan da bahsetmek istedim. Kesinlikle bu sayfadan başka bir Türkiye fan sayfası tanımıyorum, tanımam da! 


Dinlemek istersin belki. 

https://www.youtube.com/watch?v=an4ySOlsUMY - How Long Will I Love You Yorum Gönderme

0 Yorumlar