Advertisement

Main Ad

Ayşe Saran üzerine


Ne zamandır Ayşe Saran üzerine bir yazı yazmak istiyordum. Aslında bu yazım, yayımladığı ikinci albümü “Kavga Başladı” üzerine olacaktı ama albümden çok kendisini yazmak istedim. Kendisini Doğa İçin Çal projesinden tanıyanlar bilir ama asıl onunla 2011’de yayınladığı “Kaybedecek Bir Şey Yok” klibi ile tanıdık.

Ne yalan söyleyeyim o seneler sert müzik ile aram olmadığı için kendisini beğenmemiştim ama katıldığı bir programda izleyince fazlasıyla ısınmıştım Ayşe Saran’a! Sonra “Yok Ki” ve “Mesafeler” gibi şarkılara klip gelince gönlümüzü fethetmişti adeta! 2012’de ilk albümü “Rüyadan Kaçış” ile tanışş olduk böylece. Ayşe Saran’ı beğenmekle kalmayıp, şarkılarını severek dinlerim ve dinlemeye de devam ediyorum. J Redd’in 2012’de Garaj İstanbul’da verdiği Softcore adlı konserlerinde Ayşe Saran konuk müzisyen olup, Doğan ile beraber “Aşktı Bu” şarkısıyla düet yapmışlardı. Çok çok beğendiğimiz bir düettir! Umarız yine bir düet yaparlar. Ayrıca kendisi 2011’de Van İçin Rock ve 2012’de GoldFest’te sahne almıştı güzel kadın.

Goldfest - 2012


Van İçin Rock - 2011


Rüyadan Kaçış - 2012

Kavga Başladı mı? 

Kavga Başladı - 2014

Kaç aydır bekledik artık yeni bir albüm çıksa da yeni şarkılar dinlesek. Yok Sonbahar’da çıkacak, yok 3 ay sonra çıkacak derken nihayet ikinci albümü “Kavga Başladı” çıktı! Albüm çıkmadan bir gün önce YouTube’da bütün şarkılar yüklenmişti ki oradan dinleme şansı yakaladım. Spotify, TTNet Müzik ve Deezer gibi yerlerde albümü dinlemek mevcut. Tek kelimeyle albümü çok beğendim. “Ben Senin Gibi Biri Değilim” , “Ölüm Marşı” , “Sahte” “Balad” “Kimim Ben” , Hayal Kursam” , “Taarruz” , “Bir Köşede” , “Babakale”  ve “Sessizce” şarkıları olmak üzere tam 10 şarkı yer alıyor. Albüm, OnAir etiketiyle çıktı. Albümün ilk video klibi “Ben Senin Gibi Biri Değilim” şarkısına geldi –ki çok başarılı bir klip olmuş- İkinci klip büyük ihtimal “Sahte” olur diye düşünüyorum ama Ayşe’nin ne yapacağı belli olmaz. J Albüme kulak kabartmakta kesinlikle fayda var! Her ne kadar albüm için bizi beklettiyse de beklediğimize değen bir albüm olmuş açıkçası. Hatun kavga başlatmaya geliyor ne dersiniz? 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar