Advertisement

Main Ad

Lacuna Coil ve Fazlası


Headbang okurken arada bu grup gözüme çarpmıştı ama dinlemeye tenezzül etmedim açıkçası ama hata yapmışım. Son albümleri “Broken Crown Halo”yu çok beğendiğimi söyleyebilirim!

Albümdeki parçalar beni büyüledi. Birçok grubu dinlemeye özen gösteriyorum ama sert olduğu için dinlemeyi bırakıyorum ama Lacuna Coil dinlerken aynı durumu yaşamadım. Tarzları oldukça hoşuma gitti. Kim bilebilirdi ki bu grup hakkında yazı yazacağımı? Merak edip son albümlerini dinlemeye başladım, dediğim gibi çok beğendim. Grubu araştırırken iki vokal olduğunu öğrendim. İlk dinlediğimde düet var sanıyordum ama grupta bir bayan ve bir erkek vokal var. Yani çift vokal. (Linkin Park’ta çift vokal olması gibi.) Bayan vokalistinin adı : Cristina Scabbia , erkek vokalistinin adı ise Andrea Ferro. Gitarda Cristiano Migliore, diğer gitarda Marco “Maus” Biazzi , bas gitar ve klavyede Marco Coti Zelati ve davulda Cristiano “Criz” Mozzatti’den oluşuyor. Eklemeden de geçmeyeyim, grubun 15 yıllık davulcusu Cristiano “Criz” Mozzatti ve gitaristi Cristiano Migliore  , gruptan ayrılacaklarını duyurmuşlar ve gruptan ayrılmışlar. Kaynak için Headbang’in ikinci bağımsız sayısına bakabilirsiniz. Lacuna Coil, 1994 yılında Milano İtalya’da kurulan, alternatif metal ve gotik metal yapan grup. Şu ana kadar 7 albüm yayımlamış. En çok tutulan albüm “Karmacode” olduğunu söyleniliyor. Bu albümden sonra grup alternatif metal yapmaya başlamış. Açıkçası alternatif metal tarzına yönelmeleri çok iyi olmuş. Alternetif metal yapan nadir gruplardan Lacuna Coil (Bana göre tabii. Varsa başka grup, söyleyin.) . 


Broken Crown Halo


Bu sene çıkan 7. Albümleri “Broken Crown Halo” ismini taşıyor. Albüm 11 şarkıdan oluşuyor. Favorilerimi söyleyecek olursam; “One Cold Day” , I Forgive (But I Wont Foget Your Name) , “Die and Rise” ve I Burn In You” diyebilirim.


Dark AdrenalineGrubun 2012’de yayımladıkları 6. Albümleri “Dark Adrenaline” oldukça hoş ve başarılı bir albüm. Favorilerim; “Give Me Something More” , “Kill the Light” ve “Upsidedown” . Ayrıca cover yapmada oldukça iyiler. Bkz : R.E.M – Losing My Religion şarkısını Lacuna Coil’dan dinlemek mümkün! Sert ama bir  o kadar da güzel bir cover. 

Shallow Life2009’da yayımladıkları “Shallow Life” albümüyle devam edelim. İlk açılış şarkısı ”Survive” karşılıyor beni. Şarkı hoş, Cristina hoş, Andrea hoş daha ne olsun? “I Wont Tell You” şimdiden favorilerim arasına girmeyi başardı. Aranızda bu grubu ve albümlerini dinlemeyen varsa hemen İnternet’inizden artık Youtube mu olur başka siteler mi olur açın albümlerini yaslanın arkanıza ve bu grubu dinlemeye başlayın. 

KarmacodeGrubu araştırırken, Depeche Mode’un efsane şarkısı “Enjoy the Silence”ın grubun covar yaptığını öğrendim. 2006 yılında çıkan “Karmacode” adlı albümde yer alan son şarkısı. Ne söyleyebilirim ki? Her Depeche Mode şarkılarına yapılan coverlar da güzel olmuyor. Lacuna Coil için geçerli değil bu işte. :) Cover gibi cover dedim şarkıyı dinlerken, kusursuz. “Karmacode” albümü için , nu-metal tarzını taşıdığını söyleniliyor. Albümü dinlerken pek nu-metal’e benzer bir şarkı duyamadım, bu benim suçum mu? Sert albüm kabul ama nu-metal demeyelim biz ona. :p “The Game” , “In Visible Light” , “Enjoy the Silence” ve “Without Fear” şarkılarını dinlemeden geçmeyin.Comalies2012 çıkışlı “Comalies” albümü var. Belki grubun en iyi albümlerinden ne dersiniz? Hele “Heaven’s A Lie” şarkısı. Ayrıca videosunu da izlemeniz mümkün.  :) 

İkinci ve birinci albümleri “Unleashed Memories” ve “In a Reverie “ dinleyen “Comalies”de dinlemeli!


In a Reverie
Unleashed Memories
GRUP HAKKINDA BİRKAÇ BİLGİ!

Grubun The Ozzfest’e katılmasıyla hayran kitlesi genişlemiştir.
Grup, Rob Zombie ile Amerika turnesine katılmışlardır.
İngiltere’de yapılan Download Festivali’nde Metallica ve Guns N’ Roses gibi gruplarla aynı sahneyi paylaşmış.
In Flames’le bir turneye çıktılar.
Lacuna Coil’ın ilk canlı performans DVD’si Visual Karma adını taşıyor.
Lacuna Coil ismi : “boş spiral” anlamına geliyor.
Grubun 3 EP ve 7 Stüdyo  albümü vardır. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar