Murder King - Gürültü Kirliliğiİzmirli grup Makine’yi bilmeyen yoktur herhalde? Makine’nin solisti Can Uzunallı’nın katılımıyla şu anki kadrosunu oluşturduğu Türkiye’nin yerli metal gruplarında Murder King’in yeni albümleri “Gürültü Kirliliği” müzik marketlerdeki yerini almıştı biliyorsunuz. Benim metal müzik ile pek aram olduğu söylenilemez ama Ayşe Saran’ın paylaştığı Murder King paylaşımlarından sonra gideyim bu grubu İnternet’ten dinleyeyim dedim. Evet, metal ile aram yok ama Murder King’in yaptıkları müziği çok beğendiğimi söyleyebilirim. 

Murder King albümü var dediler, aldık!

Kaç kez D&R’a gitmeme rağmen albümü bilerek almadım ama sonra fikir değişince gittim dün albümü satın aldım. Nasıl olsa emeğe saygı öyle değil m?


“Bu Daha Başlangıç” introsu ile başlayıp, “Mücadeleye Devam”  outrosu ile son bulan albümün 8 şarkısının söz ve müziği Össan Deneç imzası taşıyor. (NOT : “Kabusun Sonunda” : söz ve müzik Fırat Öz, “Bir Kez Daha”ın müziği Fırat Öz ve Össan Deneç’e ait.) ONAIR müzik etiketiyle çıkan albümün prodüktörlüğünü yine Össan Deneç üstlenmekle kalmayıp, yapımcılığını Burak Demirsaran yapmış. Oldukça dikkat çekici şarkılardan oluşan bir albüm “Gürültü Kirliliği” . Albümde yer alan “Demokrasi” şarkısının sözleri oldukça ilginç ve bir o kadar da dikkat çekici! “Bizim ampul gelir aşka, oynar g*tü başı her gün başka, kana doymuş, gözü doymuş, olan olmuş, habire yasta.”  “Kindar” şarkısını da dinlemenizi tavsiye ediyorum. Belki de albümün öne çıkan şarkılardan : “Bitsin bu kan, bu savaş, her yer polis, her yerde gaz. Bu kadar mutsuz bir halk, ölümle dans. Çocuklar evde sefil, bekler ki aş. O kadar suçsuz yazar, özgürlüğe aç.” Ayrıca “Kabusun Sonunda” adlı şarkılarında konuk müzisyen olarak Ayşe Saran yer alıyor benden söylemesi. İçinde siyasi konuları olan şarkıları/albümleri sevmişimdir. (Bkz : Murder King, Redd vb.) Türkiye’de çıkan nadir albümlerden “Gürültü Kirliliği” . Dinlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Grubu  kısaca tanıtacak olursam; vokalde Can Uzunallı, gitarda Fırat Öz, diğer gitarda Össan Deneç ve davulda Onur Akça’dan oluşuyor. 2009’da Murder King, Türkçe coverlar yapmaya başlamış. Sertab Erener – Aşk , Hande Yener – Kibir . En az bende çok şaşırdım. J 2010’da “Susma” , “Bir Kez Daha”  ve “Mutsuz Son”un olduğu EP, İnternet’te çıkmış. 2013’ün Mayıs ayında eski vokalistleri Özgür Özkan ile yollarını ayırmış ve yerine Can Uzunallı kadroya dahil edilmiş. Albümü yasal olarak Spotify’dan dinleyebilirsiniz, (Ben oradan dinledim.) ya da en yakın bir müzik marketine gidip albümü satın alabilirsiniz. Eminim aldığınıza değecek. “Barış, özgürlük, eşitlik ve demokrasi uğruna hayatını kaybedenlere adanmıştır” diye tanıtan Murder King’in bu albümü dinlemeye değer! 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar