Advertisement

Main Ad

Yok Öyle Kararlı Şeyler


Artık yeni bir grup bulsam da dinlesem dediğim zamanları yaşıyorum. Taa ki Spotify’dan Yok Öyle Kararlı Şeyler’i bulana kadar!

İnternette sık sık denk geldiğim bu grubu dinlemeden edemedim ve açtım ikinci albümlerini dinlemeye başladım. Zaman zaman grubun solisti Erdem Topsakal’ı Gece’nin solisti Can Baydar’a benzettiğim doğrudur. Gerçekten de öyle. Şarkıları acayip çok beğendiğimi söyleyebilirim. Uzun zamandır böyle gruplar dinlememiştim açıkçası. Sosyal Medya’da dönen “ağlak rock” tartışmasından uzaklaşıp, böyle İndie ve Alternatif Rock tarzı dinlemek insanı fena rahatlatıyor! YÖKŞ’de Be the Band’den çıkan grup. Be the Band’den çıkan grupların güzel olduğunu her zaman dile getiririm. Bkz : Neyse, Meriva ve YÖKŞ. 2.si yapılan Be the Band Müzik Yarışması’ndan finale kaldılar kendileri  ve Müzik Hayvanı desteği ile birlikte ilk albümlerini 2013 Şubat ayında yayımladılar. İlk albüm olduğu kadar ikinci albümü de çok hoş ve güzel. İkinci albümlerinde “34” adını verdikleri mor ve ötesi’den tanıdığımız Harun Tekin ile düetleri var. 

YÖKŞ, vokalde Erdem Topsakal, Elektro Gitar’da Emrah Fıçıcı  Bas Gitar’da Ramazan Kırdım, Klavye’de Çağrı Özel ve Davul’da Boğaç Soydemir’den oluşuyor. Hangi grubu dinlesem diye kendi kendinizi yiyorsanız Yok Öyle Kararlı Şeyler’i öneririm. Muhteşem bir Sound’ları var. Albümlerini nereden dinleyeceğim diyorsanız Spotify’den erişebilirsiniz.  Bu grubu dinlemeden geçmeyin. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Yorum Gönder

1 Yorumlar