Advertisement

Main Ad

Taylor Swift - 1989


Ne zaman bir yabancı albüm çıksa, Türkiye'ye gelmesi 2-3 ay'ı bulabiliyor maalesef. Biz de o albümü anca İnternet ortamından dinleyebiliyoruz ama CD'deki gibi tadı çıkmıyor maalesef. İnternet ortamından dinlediğim için bu duruma alışkınım ama Taylor Swift için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.

1989 güzeli desek çok az gelir Taylor için. Güzel bayan son zamanların "en iyi pop albümünü" yapmış diyebileceğim bir albüm olmuş "1989". Geçen yazın bombası olan "Shake It Off" şarkısını bilirsiniz. Bir anda hafızalarımıza kazındı desem çok abartmış olmam. "1989" albümünden çıkan ilk single tabii ki Taylor'a aitti. Albüm, Ekim 2014'te Big Records etiketiyle yayımlandı. 

Albümü tabii ki satın alanlardanım ve aldığım gün akşam hemen dinledim. Albüm 13 şarkıdan oluşuyor ve hepsi birbirinden güzel. Tabii ki favorim olmayı başaran birkaç şarkı var albümde. Kartoneti baştan sonuna kadar inceledim, Taylor'ın 2014 yıllarındaki 'bazı' halleri mevcut. Albümdeki "I Know Places" şarkısının sözlerinde OneRepublic vokalisti Ryan Tedder varmış! Taylor'la beraber fotoğrafı da mevcut.

 Son zamanlarda yine en çok çalınan "Blank Space" şarkısını hemen hemen ezbere bildiğim tek şarkı albümde. Sözler bakımından mükemmel bir şarkı, tabii videosu da. 

Son videosu "Style' izlemeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. Taylor, klipte yine harikalar yaratırken birden romantik bir erkek görüyoruz. :) Bir de dipnot verecek olursam, sanırım Taylor, yeni bir albüm daha yapacak. Bayağı hızlı kendisi, ne dersiniz? Yeni albüm çıkana kadar "1989"la idare edin. Garanti veriyorum, 1989 güzeli Taylor Swift "pop müzik nasıl yapılır?" sorusunun cevabını bu albümde vermiş!

Albüm şarkı listesi;

1. Welcome to New York
2. Blank Space
3. Style
4. Out of the Woods
5. All You Had to do Was Stay
6. Shake It Off
7. I Wish You Would
8. Bad Blood
9. Wildest Dreams,
10. How You Get the Girl
11. This Love
12. I Know Places
13. Clean

Yorum Gönderme

0 Yorumlar