Advertisement

Main Ad

Atlas - Bir Uyumsuz Bulut

Benim çok sevdiğim gruplardan Atlas, yeni albümü yayımlamadan önce yeni bir şarkı paylaştı. Şarkının adı albümle aynı ismi taşıyan "Bir Uyumsuz Bulut". İlk dinlediğimde hissizleştim, triplere girdim ve düşüncelere daldım diyebilirim. Tuna Kiremitçi de artık nasıl bir ses varsa her dinlediğimde beni etkilemeyi başarıyor.

Ne zamandır Atlas dinlemediğimi fark ettim. "Bir Uyumsuz Bulut", uzun aradan sonra grubu dinlememi sağladı. "Bir Uyumsuz Bulut" için hemen birden yorum yapmak istemiyorum. Doğruyu söylemek gerekirse ilk albümleri "Selam Yabancı" (2013) tarzında bir sound bekliyordum. Neden mi bekliyordum? "Tabanca" olsun, "Canavar ft. Aylin Aslım" olsun, "Selam Yabancı" olsun bu tarzda bir şarkı bekliyordum. Haşa! Şarkı muazzam olmus o ayrı. Albüm de umarım o tarzda devam ederler. Albümün ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Her an çıkabilme ihtimali var, haha!

Atlas'ı kısaca tanıtmak gerekirse; Tuna Kiremitçi, Burak Aldinç, Selim Öztunç, Hasan Köseoğlu ve Murak Kulaksızoğlu'ndan oluşuyor. İlk albümleri "Selam Yabancı" 2013 yılında Sony Music etiketiyle çıkmıştı ve kendileriyle "Selam Yabancı"ya dair bir internet röportajı yapmıştım. Hâlâ arada okurum. Yeni albümde de onlarla bir röportaj yapmak dileğiyle.

"Bir Uyumsuz Bulut" şarkısını http://youtu.be/osSRPFbQ6g0 üzerinden dinleyebilirsiniz.

Sevgiyle! 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar