Advertisement

Main Ad

Julien-K : Bu Adamlar Bir Başka


Yayımladıkları ilk iki albümüyle elektronik, alternatif rock ve dans müziğiyle gönlümüzü fetheden Julien-K, 2 yıl aradan sonra yayımladıkları 3. albümü "California Noir" ile sahalara geri dönüyor.

Linkin Park fanatiği olduğumu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Her gruba karşı kesinlikle bir sevgi beslerim. Julien-K içinde geçerlidir bu söylediklerim. Julien-K'yi ben Chester (Bennington)'ın yan projesi olan "Dead by Sunrise"dan tanıdım diyebilirim. Eski "Orgy" grubundan Amir Derakh, Ryan Shuck önderliğindeki (tabii diğer elemanlar Anthony 'Fu' Valcic ve Eli James) Julien-K, şu ana kadar toplam 3 albüm yayımlamış.
 


Death to Analog (2009)  / 2009 yılında ilk albümleri "Death to Analog"u yayımlayan grup, alternatif rock müziğe adımını atmış bulunmakta. Albümde "Death to Analog", "Kick the Bass" ve "Technial Difficulties"  gibi şarkıları bulunan grubun bu albümü herkeste yeri ayrıdır.
We're Here With You (2012) 2012 çıkışlı ikinci albümleri "We're Here With You" yine en sevilen Julien-K albümlerden. Benim grubu tanımamı sağlayan cici şarkısı "Cruel Daze of Summer" da bu albümde bulmanız mümkün. Hâlâ arada klibi açar izlerim ve kendimi klibin dünyasına veririm. Elektronik müziği bir nebze olsa sevenler bu albümü dinlemeden geçmesin.California Noir (2015) / Grubun geçtiğimiz haftalarda yayımladığı 3. ve son albümü. Albümü Spotify üzerinden dinleme fırsatı buldum. 2 yıl aradan sonra Julien-K'den yeni albüm 2015'in en büyük bombası adeta! Tam da albümden "She's A Pretender" şarkısını dinlerken Twiter üzerinden grup elemanlarına albümün çok güzel olduğunu söyledim ve tebrik ettim. Bir saat sonra Twitter'a girdiğimde Amir Derakh'ten cevap aldığımı gördüm. Amir, bana cevap vermekle kalmayıp, tweetimi RT yapmıştı. Ryan Shuck'tan da cevap almak isterdim doğrusu, haha!ELEKTRONİK MÜZİĞİN KIRILGAN HALİ  ➡  Albümü kısaca değerlendirecek olursam albüm, genel olarak muhteşem. "No You Can't", "California Noir" , "She's A Pretender" ve  "Photo Voltaire" favorim olmayı başaran şarkılar. Elektroni müziği sevenler kulak kabartsın bu albüme. Albüm bir "We're Here With You" (benim açımdan) olmasa da, günümüzdeki elektronik anlayışı içinde bir pırlanta. Julien-K hâlâ çok iyi ve günümüzün en önemli birkaç gruplardan biri.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar