Advertisement

Main Ad

Ellie Goulding ile Delirium


Ellie Goulding'i diğer kadın pop sanatçılardan daha çok beğeniyorum. Kimsede olmadığı bir tarzı var. Gerek sesi, gerekse sahnedeki duruşu her şeye değer. Güzel bayan geçtiğimiz ay son albümü 'Delirium'u yayımladı. Albümde Standart ve Deluxe versiyon olmak üzere 25 parça bulunuyor. Açık ara diğer iki albüme göre daha fazla şarkı sığdırmış ve Ellie, bu albümde bayağı olgunlaşmış.

Ellie'yi daha önceki yazımda tanıtmıştım. 'Lights' döneminden beri severek dinlerim. Asıl Ellie'nin patlaması 2013 yılında 'Burn' parçası ile olmuştu. Hangi yere giderseniz gidin mutlaka bu parça çıktı karşımıza hep. Öyle bir popüler oldu ki, herkesin ağızındaydı. Neyse ki eski dinleyicilerden biri olduğum için şanslıyım. 

Ellie Goulding ile Delirium! 

Delirium demişken, albümdeki şarkılardan bahsetmek istiyorum. En fazla şarkıya sahip olan bir albüm. Albümüm ilk single'ı 'On My Mind'i beğenmedim. Klip açısından hiç güzel olmamış. hiç ilgimi çekmedi. İkinci single 'Army' adından bayağı söz ettiriyor. Biraz ısındım. Albümde Grinin Elli Tonu filmi için yapmış olduğu 'Love Me Like You Do' parçası da bulunuyor. Zaten o parçayı çok seviyordum, albümde olması beni çok memnun etti. Beni asıl mest eden parça 'Something In The Way' klip olması gereken bir parça. Umarım gözünden kaçmaz ve bu parçayı kliplendirir. 'Devotion' parçasını da çok beğendim. Şarkı sözüyle Ellie'nin sesi birleşince ortaya son derece keyifli bir parça çıkmış. Albümü dinleyenler 'Devotion'a kulak kabartın. 'Scream It Out' da başarılı. Dinlerken aklıma 'Lights' dönemleri gelmedi değil. Albümün prodüktörlüğünde Calvin Harris. Max Martin, Ryan Tedder, Major Lazer ve birçok ismi görebilirsiniz. 2015'in son bombası  'Delirium'u dinlemeyi ihmal etmeyin. :)

Yorum Gönder

0 Yorumlar