Advertisement

Main Ad

Redd'den Yeni Albüm : Mükemmel Boşluk

Güneş Duru & Doğan Duru, Berke Özgümüş

Uzun zamandır nihayet beklediğimiz Redd'in son albümü Mükemmel Boşluk yayımlandı. Grubun sıkı takipçileri bu albüm için günleri ve ayları kovalıyordu. Bildiğiniz üzere 2014 yılının Eylül ayında Berke & İlke Hatipoğlu kardeşler gruptan ayrılmıştı ve Doğan & Güneş Duru ve Berke Özgümüş 3 kişi olarak devam etme kararı almışlardı. Grup, nihayet stüdyoya girdi ve Mükemmel Boşluk ismini taşıyan yeni albümlerini yayımladı.

Redd'i çok özlediğimi bu albümde fark ettim. Neredeyse 1 senedir doğru düzgün dinlemiyorum. Bir de dağılma olayları olunca hepten dinlemeyi bıraktım. Bir boşluk gibiydi.  Tabii onları 5 kişi olarak dinlemeye alışmıştık. Yeni albüm çıktıktan sonra her şey değişti. Albümün çıkış tarihi 4 Mart geldiğinde sürpriz bir şekilde Spotify'a yayınlanmaya başladı. Bir anlık şok geçirdim, hemen beklemiyordum açıkçası. Twitter'a yazıp arkadaşlarıma duyurdum ard arda cevaplar geldi onlar da hemen beklemiyordu tabii. Neyse, albümü dinlemeye başladım beni en çok yakalayan parçalar şimdilik "Kanıyorduk" , "İtiraf"  ve "Kafakafka" oldu. Albümü baştan sonuna kadar dinledim, telefonuma indirdim ve gittim albümü satın aldım. Redd, birçok kişi tarafından yanlış yaklaşılan bir grup. Ne kadar inanılmaz bir dinleyici kitlesi olsa ve bu kitle grubu delicesine sevse de, bir taraftan gruptan nefret edenler ve her fırsatta laf sokuşturanlar da mevcut. 


Sahiden Mükemmel mi Boşluk?

Redd : Mükemmel Boşluk
Grup, "Mükemmel Boşluk"u yayımladıktan sonra neredeyse kötü bir eleştiri almadı. Aksine albümü çok beğenenler oldu. Ben bile bu kadar beklemiyordum. Şarkı sözlerinden tutun, sound'una kadar insanı kolayca yakalayacaktır Mükemmel Boşluk. Albüm, 12 parçadan oluşuyor ve hepsinin sözleri Doğan Duru, müzikleri ise Redd'in imzası taşıyor. Doğan, bunca zaman o kadar çok şey biriktirmiş ki, bunları albüme yansıtmış. Albümün kapağını Adnan Elmasoğlu tasarlamış. İsmi de cismi de merak uyandıran bir albüm. Zira ben çok beğendim. 


Albümün ilk video klibi " Aşk Virüs" isimli parçaya geldi. Benim de çok sevdiğim Cemil Ağacıkoğlu yönetmiş. Klibi izlerken resmen Hurts - Wonderful Life klibini anımsattı. Klipte bir Hurts havası sezdim doğrusu. Klibi sosyal medya hesaplarımda paylaştım ve klibi çok beğendiğimi dile getirdim ama kendini bilmez bazı insanlar klibi farklı bir yere çekmeyi çok seviyor. "Klipte sütyensiz hatunu oynatmışlar, neresini beğendin? Hiçbir koreografi yok." Yahu, seni sütyensiz hatun mu dikkatini çekti? Gel de sinirlenme. Klibi beğenenler var, beğenmeyenler de... Sonuçta ortada yapılmış bir emek var. İlk dinlediğimde bayağı uzak kalmıştım ama sonra birkaç kez dinleyince o melodisi beni çok yakalıyor. 

Gelin görün ki Redd, en güzel albümünü yapmış ve bizim beğenisine sunmuş. Bence son zamanların değil, son yılın en iyi albümü olmaya aday. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar