Advertisement

Main Ad

Ve Melis, Ve Ev...


Bu sene müzik olarak çok güzel albümler dinledik. Bunlardan birisi de kuşkusuz Melis Danişmend'in 3. albümü "Ve Ev". 12 Mayıs'ta We Play etiketiyle yayımlandı. 8 şarkıdan oluşan albümde biris Pinhani'den tanıdığımız Sinan Kaynakçı imzası "Ondan Öyle" dışında yedi parçanın söz ve müziği Melis'e ait.


Melis Danişmend ile 2010 yılında ilk solo albümü "Daha Az Renk" ile tanışmıştık. Daha öncesinde ilk grubu Üçnoktabir sonrası güzel bayan solo albüm yapmaya karar vermiş. O albümden en çok sevdiğim parça kişisel sosyal medya hesaplarımda ve Blog sayfamda 4 senedir kullandığım "Bin Doz Öfke". O ismi kendimde çok yer edindim. Bazen öfkeli bir insan olduğumdan her yerde bu ismi kullanıyorum. Albümden en sevdiğim şarkıları dinleyebilirsiniz.


İkinci albümü "Biraz Gülmek İstiyordum" 2013 yılında yayımlandı. 9 şarkıdan oluşan albümün söz ve müzikleri Melis Danişmend imzası taşıyor. Bu albümü sürekli dinlediğim günleri biliyorum. Samimi, içten ve kaliteli bir albüm görüyorum. "Ufak Tefek Notlar", "Masa", "Sükût" ve "Karşılıksız" harikulade olan birkaç parça arasında.


"Ve Melis, Ve Ev"
Bu senenin en iyi alternatif albümü şüphesiz. Albüm daha çok piyano ve hafif akustik gitar barındırıyor.  Eğer hala dinlemediyseniz Melis Danişmend'in şahane albümünü dinleyin. Albüm ilk başlarda dijital platform üzerinden yayınlanmaya başladı. Bende albüm yayımlandı diye D&R'a bakmaya gitmiştim ama maalesef albümü görememiştim. Bende başka albümleri karıştırınca ilk iki albümünü gördüm ve satın aldım. İnternetten bakınca albümü yakın zamanda yayımlanacağını öğrendim. Bir gün sürpriz şekilde albüm çıkmıştı ve hemen gidip albümünü satın aldım. Albümü dinlediğimde ilk başta pek ısınamadım huyum kuruşun ilk dinlediğimde beğenemiyorum pek. Sonra sık sık dinleyince sevmeye başladım. Albümden en sevdiklerimin arasında "Bugünler Parlak?", "Mucize", "Sözler Artık Ağıt" ve Sinan Kaynakçı imzası taşıyan "Ondan Öyle". Melis, harika bir albüm ile karşımızda. "Ve Ev", en ince detayına, sözüne ve notasına kadar düşünülmüş, nerdeyse  kusursuza yakın olan bir albüm. Dinlemeyenler ıskalamasın. 👐

Yorum Gönder

0 Yorumlar