Advertisement

Main Ad

Billur Yapıcı ile 5 Soru 5 Cevap


Nükleer Başlıklı Kız'dan tanıdığımız Billur Yapıcı, yoluna solo kariyer olarak devam ediyor. Yayımladığı ilk solo çalışması 'Venüs' ile Billur Yapıcı, ilerisi için yenilenen sound'larla geleceğinin sinyalini veriyor. -Buket Kalkan

-İlk solo çalışmanız 'Venüs' ile karşımızdasın. Deneyimler size neler kattı?

Billur: Bu güne kadar hem NBK ile olan hayatımda hem de kendime özel olan hayatımda, her şeyin doğru bir zamanı olduğunu, yapılan planlara bel bağlamadan ilerlemenin daha mutluluk verici olabildiğini, hayatın sürprizlerle dolu olduğunu, müziğin çoook şeyi değiştirdiğini öğrendim. Venüs ile beraber bu öğrendiklerimi deneyimleme zamanının geldiğini düşünüyorum ve Venüs'ün özgür ruhlu bir şarkı olması da bu anlamda beni mutlu ve özgür hissettiriyor.


-Solo çalışma yapmak nereden aklınıza geldi?

Billur: Benden önce grubun diğer ana elemanı Tansel Turna'nın fikriydi ve bana bu fikirle kendi geldi. Grubun 10. senesinin ardından, bunun zamanının geldiğini düşündük.. Tabi benim Nükleer Başlıklı Kız adına olan bağlılığımı kırmak bayağı git gel zamanlara sebep oldu ama sonunda Tansel ile ayni fikri paylaştım. Böylelikle bu yolculuk başlamış oldu.


-Dinleyicilerin tepkisi nasıl?

Billur: Aslında bu bir grup dağılımı değil, sadece isim değişikliği gibi olduğu için NBK sevenlerin kotu tepkileriyle karşılaşmadık. Elbette benim gibi ismi çok seven dinleyicilerimiz var ama sonuçta önemli olan müziği hala aynı şekilde yapıyor olmak. İnsanlar su an isimden çok yeni şarkıya odaklanmış durumdalar ki, çok yeni bir sound'a ve insanların alışık olmadığı bir sound'a geçiş yaptığımız için şarkıya olan olumlu tepkiler beni sevindiriyor. Her şey su an için güzel gidiyor.-Sizi Nükleer Başlıklı Kız olarak biliyorduk, peki Billur Yapıcı'nın bilinmeyenleri neler?

Billur: Hiçbir bilinmeyenim yok, benim de bilmediğim bir bilinmeyenim varsa da zamanla ortaya çıkar. :)

-Bugüne kadar hayalini kurduğunuz ve gerçekleştirebildiğiniz düşünüz neydi, hayalinize ulaşmak için ne yaptınız?

Billur: Ben hayal kurmayı seven biriyim. Bir de gerçekten istedikten sonra imkansız diye bir şey olmadığına inanıyorum. Benim gerçekleşen hayallerim arasında en belirgini tabi ki müzik adına bir şeyler yapıp, insanlara ulaştırabiliyor ve paylaşıyor olmak. Yakın zamanda çok buyuk bir hayalimi daha gerçekleştirmek için bir girişimde bulundum, bakalım önümüzdeki günlerde o da ortaya çıkar. :) Hayal kurulu saat gibi sürekli zaman ilerlerken gücü tükenir onu sürekli kurmak gerek ki ayakta kalsın. Ben sonuca odaklanmak ve sonuca doğru giderken aralardaki parazitleri görmemezlikten gelmek için çabalarım çok hayalini gerçeklestirememen için önüne çok engel çıkar, o engellere engel olmak gerek. Ben de çoğu zaman bunu uygulamaya çalışıyorum.


Yorum Gönder

0 Yorumlar