Advertisement

Main Ad

Keti ile 5 Soru 5 Cevap


Eskişehir kökenli rock grubu Keti'nin 12 parçadan oluşan ilk albümleri "Bizim Hayalimiz" 4 Mart'ta dijital platformlarda ve 11 Mart'ta müzik marketlerdeki yerini almıştı. Keti grubunu çoğumuz Fanta Gençlik Festivali'nde Tarkan ve maNga'nın ön grubu olarak tanıyoruz. Pişmanlık, İstanbul, Mor Salıncak ve Kanatsız Melek parçaları hafızlarımıza kazındı. Şimdi ise grup ilk albümlerine sahip. Ben de boş durmadım Keti hakkında merak ettiğim 5 sorumu sordum. -Buket Kalkan


-"Bizim Hayalimiz" dediginiz ilk albümünüzü yayımladınız. Albüm sürecinden bahsedelim isterseniz?

Egemen Sarıkaya: Albüm süreci oldukça uzunca bir zamanı kapsadı bizler için. 2012 Kasım ayında başladığımız çalışmalar 2016 mart ayında çıkan "Bizim Hayalimiz" isimli albümümüz ile neticelendi. Maddi ve manevi bizleri zorlayan pek çok sıkıntı bu sürecin bu kadar uzamasında etkili oldu. (Biz kendi aramızda buna şanssızlıklar diyoruz) Geç oldu ama güzel olduğuna inanıyoruz. Albümü maNga grubunun stüdyosunda Yağmur Sarıgül prodüktörlüğünde kaydettik. Sonrasında DMC etiketi ile albümümüz basıldı ve "Ver Beni Yalnızlığa" isimli şarkımıza klip çekildi.

-Verdiğiniz 'ilk' konser neredeydi ve ortam nasıldı?

Egemen Sarıkaya: Keti olarak verdiğimiz ilk konser Mart 2010 Eskişehir Gar Salonda maNga'nın ön grubu olarak verdiğimiz bir konserdi. Bizler için oldukça heyecanlı atmosferi olan güzel insanların bulunduğu harika bir konserdi.


-Keti'nin müziğini, grubu daha önce dinlememiş birine nasıl özetleyebilirsiniz?
Egemen Sarıkaya: Keti'nin müziğini kısaca özetlersek alternatif rock diyebiliriz şu an için. Fakat Keti'yi diğer gruplardan ayıran şey Keti'nin oldukça sık biçimde sound değiştirmesi. O dönem kafamıza esen şeyi yapıyoruz ve konuda oldukça cesaretliyiz. Keti'nin bugüne kadar yayınlamış olduğu demolarından ve albümüne baktığımızda aradaki farkı anlayabilirsiniz. Biz müziğimizde farklı uçlarda dolaşmayı seviyoruz.


-Şu sıralar en çok dinlediğiniz sanatçı/albüm/şarkı hangisi?

Egemen Sarıkaya: Her grup üyesinin farklı bir müzik zevki var. Şu sıralar ise ne yalan söyleyelim türk rock müzik camiası oldukça durgun durumda. Ortak dinlediğimiz ise yeni çıkan albümlerden Piiz grubunun albümünü severek dinliyoruz.

-Satın aldığınız ilk albüm?

Egemen: Metallica - The Black Album
Serhat: Kargo - Yalnızlık Mevsimi
Erhan: Blink 182 - Dude Ranch
Hüseyin: Linkin Park - Meteora


Üyeler: Serhat Şenel (vokal), Egemen Sarıkaya (gitar), Erhan Tonbul (gitar), Hüseyin Deniz (bas gitar) ve Atila Ersin Dumlu (davul).

Albüm Şarkı Listesi;
1. Ver Beni Yalnızlığa
2. Durdu Dünya
3. Tek Kullanımlık Aşk
4. Veda Şarkısı
5. Gülmüyor Yüzüm
6. Resimsiz Hikaye
7. Bizim Hayalimiz
8. Eskişehir
9. Sen Vardın
10. Zor Günler
11. Pişmanlık
12. Kanatsız Melek

Yorum Gönderme

0 Yorumlar