Advertisement

Main Ad

Young Guns'tan Yeni Albüm : Echoes


İngiliz alternatif rock grubu Young Guns, 1 yıl aradan sonra 4. stüdyo albümleri "Echoes"u nihayet yayımladı.

Herkes gibi ben de bu albümlerini büyük bir merakla bekliyordum. Yaklaşık bir yıldır müziklerini dinlediğim Young Guns'ın bir senede "Echoes" albümünü yapıp yayımlaması, ayakta alkışlanası şekilde geliştiğine inanıyorum. E bu başarı değil de ne? Albüm yayımlanmadan önce tadımlık olarak "Bulletproof" "Mad World" ve "Echoes" parçalarını dinlemiştik. Şimdi ise albümlerini dinleyebiliriz.

Üyeler: Gustav Wood (vokal), Fraser Taylor (gitar), Simon Mitchell (bas gitar), John Taylor (ritim gitar & arka vokal) ve Chris Kamerada (davul) 'dan oluşan Young Guns, imajları ve müzikleri sayesinde unutulma gibi bir durumu yok. 

Albümleri: All Our Kings Are Dead (2010), Bones (2012), Ones and Zeros (2012) ve son olarak Echoes (2016). 

Young Guns üyeleri bana göre hem çok zeki, hem de çok başarılı bir grup. Tam aradığım tarzı o grupta buldum diyebilirim. En rahat her albümlerini sıkılmadan dinleyebiliyorum. Grubu ilk olarak Ones and Zeros albümündeki Rising Up şarkısını ilk dinlemeye başladığım zaman beni yakalayan şey kayıt kalitesi oldu. Kirli ve temiz kayıt arasındaki o ince çizgiyi çok iyi tutturmuşlar. Şarkının intro kısmını Linkin Park'ın The Catalyst (A Thousand Suns) parçasına acayip benzetmiştim ki hâlâ dediğimin arkasındayım. Grubu dinlediğimde sound net duyuluyor ki gruba en çok yakışan da bu. 


11 parçadan oluşan Echoes albümü, çok temiz melodisi, kontrollü geçişleri, güzel altyapısı ve taş gibi sound'u var. Bones albümü gibi Echoes albümündeki şarkılar rahatlıkla dinlenebiliyor. Albümdeki bir şarkısı bile vasat değil. Türkiye'de Young Guns dinleyen bir arkadaşıma bile rastlamadım, hiçbir dergide bu grupla karşılaşmadım. Sanırsam bu grup ile ilgili ilk yazımı ben yazıyorum. Grubu dinlediğiniz an o ritime kapılıyorsunuz zaten. Umarım bu yazımdan sonra bu grubu Türk yazar arkadaşlarım ve müzik dergileri keşfeder. 

Favorilerim: Bulletproof, Mercury In Retrograde, Mad World, Aftergrow, Echoes.

Şarkı Listesi;
1. Bulletproof
2. Echoes
3. Careful What You Wish For
4. Paranoid
5. Mad World
6. Awakening 
7. Living In A Dream Is So Easy
8. Buried
9. Mercury In Retrograde
10. Paradise
11. Aftergrow

Web: weareyoungguns.com 

iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album/echoes/id1130114671?app=itunes&ign-mpt=uo%3D4
Spotify: https://open.spotify.com/user/younggunsuk/playlist/3t4TGnhR4RLmt4hTLx4ij9

Yorum Gönderme

0 Yorumlar