Advertisement

Main Ad

Melis Danişmend @ Babylon


Melis Danişmend, eski yeni şarkılarını söylemek için dün akşam Babylon Bomonti sahnesindeydi. İlk kez Melis'in şarkılarını dinlemek için mekanda yerimi almıştım. Sanırım hepimizin bir araya gelmesi için böyle bir etkinlik gerekiyordu.

Melis ve güze ekibi şahanelerdi. Konserin yanı sıra yeni arkadaş edinmek konseri güzel yapan diğer olay. Kızlı erkekli harika kişilerle sohbetler edildi, suyunu ve içkisini yudumlayanlarla beraber konser izlendi. Konseri en öden izledim, ilk kez bir bayan müzisyenin konserine gitme şansım oldu. Melis, cidden sahnede şarkıları ve coverlarıyla ortalığı kırdı geçirdi. Geçirdiği ameliyattan sonra verdiği konserdi bu. O da bana denk geldi işte. Hayatta düşünmezdim Melis'in konserine gideceğimi. Ciden dün akşam çok eğlendim diyebilirim. Melis Danişmend'e kelimenin tam anlamıyla hayran oldum. Eski ve yeni albümdeki şarkıları paylaşmasındaki heyecanı bir yana sahnedeki tavırlarıyla kendisini izlemeye gelen dinleyicilerin etkisi altına almayı başardı. 

Melis Danişmend & Özge Fışkın @ Babylon

Melis konserde Yavuz Çetin, Feridun Düzağaç ve mor ve ötesi'den parçaları sahnede seslendirdi ama konserin en büyük sürprizi Melis'in sahnesine konuk olan Özge Fışkın ile beraber "Her Şey Normal" parçasını söylemeleriydi. Konserde de dinlediğim kadarıyla şunu söyleyeyim; Melis Danişmend çok güzel bir albüm yapmış. Sahnede parçalara eşlik eden çok insan yoktu belki ama bizlere harika bir akşam yaşattı diyebilirim. Çok sevdiğim gruplardan mor ve ötesi'nin harikulade şarkısı "Oyunbozan"ı Melis'in sesinden ilk kez canlı olarak dinledim. Bir akşam YouTube'dan mor ve ötesi covarlara bakıyordum, Melis'in coverına denk geldim. Umarım konserde söyler dedim ve tabii yanılmadım da. Harika sesiyle hep bir ağızdan eşlik ettik. Konser bitti ama bizim için bitmedi diyebiliriz. Son anda hepimiz "bir daha, bir daha" şeklinde bağırdık ve Melis'in bizleri kırmayıp tekrar sahneye çıkması takdire şayan. Duman'ın en güzel parçası "Haberin Yok Ölüyorum" şarkısında Melis'in sesiyle hepimiz kendimizden geçmiştik. Güzel olanda bu değil mi zaten?

Melis Danişmed'in konserine gitme sebebim de vardı elbet; yaklaşık 4 yıldır sosyal medya hesaplarımda kullandığım "bindozofkeli" isminin anlamını bilmeyen yok sanırım. Melis'in ilk solo albümü Daha Az Renk albümünde yer alan "Bin Doz Öfke" şarkısının sahibi oluyor. Dün akşam bu şarkıya da konserinde yer verdi. Hepimizin bir ağız Melis'e eşlik ettik. Tabii sahnede eğilip bize bakarken söylemesi cidden harikaydı. Sanırım bu özel günü akşamı hiçbir zaman unutmayacağım. Bu arada Melis ile kuliste tanışma şansım oldu. Blog yazarı olduğumu, bu ismin bana çok uğur getirdiğini ve ilerleyen zamanlarda kendisiyle bir röportaj yapmak istediğimi dile getirdim. Kendisi de seve seve kabul etti. Ne zaman olacağı belirsiz ama yılın röportajı olur diye düşünüyorum. Fırsatınız olursa, Melis Danişmend konserlerini kaçırmayın derim. Az kişi olarak dinlesek yeter. :)


Yorum Gönderme

0 Yorumlar