Advertisement

Main Ad

27 @ Trump Towers Cadde


Son zamanların en çok dinlediğimiz ve aşina olduğumuz gruplardan 27, Cumartesi akşamı Trump AVM’nin üst katında bulunan Trump Cadde sahnesinde mükemmel bir akşama imza attı.

Grubu çoğumuz Muhtemel Aşk ve Sokak Lambası ile tanıyoruz ama aslında 27 (twenty7 ve ya Yirmi7) Los Angeles’lı bir grup. Grup, Okan Sarlı (bas gitar & vokal), Murat Arıkan (gitar) ve Saddler Samayoa (davul)’dan oluşuyor. Kim bu 27 grubu diyecek olursanız 27 yaşında hayatını kaybeden efsane müzisyenler Jimi Hendrix, Jim Morisson, Kurt Cobain ve diğerlerin anısına konulan bir isim. Bu ismin tabii onlar için büyük bir anlam taşıyor diyebiliriz. Kısaca 27’yi tanıtacak olursam; Los Angeles’ta Twenty7 olarak Türkçe ve İngilizce şarkılar seslendiriyorlar. Yani gruba istediğiniz isimle hitap edebilirsiniz.


Dün akşam iş çıkışı soluğu Mecidiyeköy’de aldım. Metro ile yolculuk yaptığım için kısa bir yarım saat kaçırmıştım, 27 sahneyi fethediyordu adeta. 27, Muhtemel Aşk ve Sokak Lambası dışında çaldıkları cover şarkılarıyla güzel bir nostalji akşamı yaşadım. Gittiğim ilk 27 konseriydi ve çok eğlendim diyebilirim. Aşırı bir kalabalık vardı. Tabii konser Trump Cadde’deyse çok normal. Rahat izleyemiyorsun ama ben grubu çok güzel izledim. Konser boyunca Okan Sarlı’nın bas gitarı ile olan aşkına rastladım. Gitara tecavüz ediyor gibiydi. Ama ne güzel çalıyordu be. Kısaca 27, dün akşam bizlere harika bir akşam yaşattı. Böyle güzel bir grupla tanıştığımız için Birol Namoğlu ve gripin üyelerine teşekkür etmemiz lazım. Muhtemel Aşk parçasına eşlik eden Birol Namoğlu’ndan bir kez daha etkilendim ve aynı şekilde 27 üyelerine de. Hepsi cana yakın ve enerji dolu tam bir konser adamları. Fırsatınız olursa 27 konserlerini kaçırmayın. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar