Advertisement

Main Ad

Ve 2016...


2016, aslında nasıl ve nereden başlanır hiç bilmiyorum. İyi ve kötü bir yıl oldu diyebilirim. 2016, benim için hayatımda tamamen olumlu kararlar aldığım bir yıldı. Birtakım insanları hayattan çıkardım, çok hatalar yaptım bazı şeyler yüzünden ama nasibimi aldım. 19'un bana getirdiği güzelliklerden istifade, birtakım kötü olaylar oldu ama bu bir daha olmayacak diyerek burada son vereyim ve bakalım ben 2016'da neler yapmışım;

Ve 2016; bu sene 5 senelik arkadaşım olan Rüya ile ilk kez buluştuk! Buluştuk, çünkü yılların acısını o gün çıkardık. Tarih 15 Şubat'tı ve cidden harika bir gündü bizim için. Her şeyin güzel olmasından bir yana o gün telefonumun bozulması bir diğer olaydı. İki gün telefonsuz kaldım maalesef. Telefon şu an sağlam mı, sağlam!

Ve 2016; bilen bilir. Önceden markette çalışıyordum ve oradan ayrıldıktan sonra yaklaşık bir aydır Kastamonu'da tatil yaptım. Tatil güzel miydi, güzeldi. Tabii 1,5 hafta köyde kalınca biraz sıkılsam da bu sıkıntımı Büşra ve Öznur geçirmişti. 

Ve 2016; müzik açısından cidden güzel bir seneydi. Bu sene harika Türkçe rock albümler dinledik. Dinledik, izledik ve yazdık. Bu sene en çok beğendiğim albümler arasında Redd'in Mükemmel Boşluk albümü yer alıyor. Redd'i nasıl özlemişim sanırım bu albümle farkettim. Redd'in bu albümü yılın en iyi Türkçe rock albümleri arasında benim için bir numara. Tabii sadece Redd'in değil, birçok güzel grup ve müzisyenlerin albümleri çıktı. Aşağıda hemen bir top 10 listesi yer alıyor;

1. Redd - Mükemmel Boşluk 
2. Adamlar - Rüyalarda Buruşmuşuz
3. Melis Danişmend - Ve Ev
4. Kalben - Kalben 
5. Vera - Bir Yangın Var 
6. Pinhani - Kediköy
7. Yok Öyle Kararlı Şeyler - Beklenen 
8. Keti - Bizim Hayalimiz 
9. Hayko Cepkin - Beni Büyüten Şarkılar Vol. 1
10. Erdem Yener - Çıplak 

Ve 2016; işte en sevdiğim kısma geldim sanırım. 2016 benim için tam bir konser yılı oldu diyebilirim. İlk kez bu sene Gripin konserine gittim. 6 senedir dinlediğim canım Gripin'e sonunda nihayet kavuşmanın mutluluğunu yaşadım. Konser Trump Towers AVM'nin üst katında düzenlen Trump Cadde etkinliğinde harika bir akşama imza attılar. Konser bittikten sonra elbette Gripin üyelerine tanıştım, tokalaştım, sohbet ettik, fotoğraf çekildik ve daha sayamayacağım birçok güzel anı yaşadım. Gripin'in bana verdiği cesaretten sonra birçok sevdiğim isimlerin konserlerine gitme şansı buldum ve bunun için onlara sonsuz teşekkür ediyorum ve umarım en kısa zamanda tekrar Gripin üyelerine kavuşurum. Kim bilir belki de kendileri ile bir röportaj yaparım. :)

Ve 2016; Bir diğer konser hadisesi ise şüphesiz çocukluğumun grubu mor ve ötesi. Grubun 15 Ekim'de Kanyon AVM'nin düzenlendiği Kanyon'da Her Yer Müzik etkinliği kapsamında sahne aldılar. Bu konsere elbette tek gidemezdim ve Rüya'yı peşimde sürükledim, haha. Şaka bir yana beraber gittiğimiz ilk konserdi. mor ve ötesi'ne denk gelmesi cidden harika bir zamanlamaydı. Klasikleşmiş birçok parçaya hep bir ağızdan eşlik ettik. Konser bitti ama bizim için bitmedi. Bir hafta sonra Trump Towers D&R'da düzenlenen mor ve ötesi imza gününe de beraber gittik. Grup bu sene 20. yılını kutladı. Albümlerden oluşan Boxset'i imzalamak için oradaydılar. Elbette oradaydık ve albümleri kendilerine imzalattırdım, tanıştım, çok güzel sohbetler ettik. O anki heyecan bir başkaydı tabii çok anlayamıyorum ama bir gün size daha detaylı anlatırım. :)

mor ve ötesi demişken, geçtiğimiz hafta Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde  verdikleri 20. yıl konserini de unutmayalım. Blog'ta daha detaylı ve belki de yılın en iyi konser yazımı oradan okuyabilirsiniz. Cidden efsane bir konserdi. 

Ve 2016; Belki de bu yılın bir başka güzeli de Melis Danişmend konseri. 30 Ekim'de Babylon Bomonti'nde sahne alan Melis Danişmend konseri cidden izlenmeye değerdi. Melis'i çok seviyorum çünkü bana Bin Doz Öfke ismini çok uğur getirdi. Ayrıca kendisi ile tanıştığım için çok şanslıyım. Müzik iyi ki var. 

Ve 2016; bu yıl ölümlerin çok arttığı bir yıl oldu. Yani çok değişik bir duygu. Ölüm konusunda çok boktan bir yıldı diyebilirim. Birçok insan ve birçok efsane müzisyenleri kaybettiğimiz yıldı. Umarım 2017, ölümlerin olmadığı bir yıl olur.

Ve 2016; 2016 güzeldi ve bir o kadar da kötü bir yıldı. Umarım 2017 hepimiz için sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yıl olur. Bağzı şeyler çok güzel. İnşallah ölmeyiz.

Hepinize iyi seneler. ✋ 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar