Advertisement

Main Ad

Adamlar : Her Gün Yeni Müzikler Çıkarmasını İstediğim Harika Bir Topluluk


Ne zamandır yazmayı çok istediğim ama bir türlü fırsatını bulamadığım Adamlar grubu ile ilgili birkaç kelam etmek istedim. Kendilerini geçen sene dinleme fırsatı buldum ve deli gibi sardım desem abartmış olmam. Zira Adamlar, diğer alternatif gruplara göre daha farklı. Hem şarkı sözleri açısından, hem de kendilerine has tavırlarıyla son zamanlarda en çok beğendiğimiz grupların başında geliyor.

Son dönemlerin en çok dinlenen alternatif gruplar arasında boy gösteren Adamlar vokalde Tolga Akdoğan, gitarda Gürhan Öğütücü, bas gitarda Burak Güngörmüş, tuşlu çalgılarda Burak Irmak ve davulda Berkan Tilavel'den oluşuyor. Adamlar'ı anlatmak istersem, baştan sonuna kadar şarkılarını dinlemiş ve hiçbir şarkısından sıkılmamıştım. Çünkü şarkıları beni o kadar bağladı ki, onlardan kopmam kesinlikle imkansızdı. Albümlerini başa sarıp tekrar dinliyorum ve hiçbir zamanda sıkılmayacağım. 

Adamlar, Soundcloud sitesi üzerinden sürdürdükleri başarısından sonra "Eski Dostum Tankla Gelmiş" isminde ilk albümlerini yayımlıyorlar. 12 şarkının bulunduğu albümde söz ve müzikleri Tolga Akdoğan imzası taşıyor. Tolga Akdoğan'ın sesindeki güzelliği bir yana, diğer üyelerinin de çaldığı müzikleri grubu güzel kılan diğer olay. Abartmıyorum; Adamlar'ın cidden harika bir sound'u var. Parçanın sözleri, hafif gitar tınıları ve Tolga'nın o harikulade sesi. Albümü dinlediğim de beni en çok yakalayan parçalar tartışmasız "İnsanın Düştüğü Durumlar", "Bi Öyle Bi Böyle", "Utanmazsan Unutmam" ve "Koca Yaşlı Şişko Dünya". Bir şarkıyı geçtim, hiçbir şarkı mı kötü olmaz hacı? Hepsi fevkaladenin fevkinde.

İkinci albümleri "Rüyalarda Buruşmuşuz" benim için 2016'nın en iyi albümü diyebilirim. Hiçbir şarkısı vasat olmayan, hepsi kalite ve emek kokan albüm People Makes Music etiketiyle yayımlandı. 9 şarkıda oluşan albümü internet sitelerinden dinlemek (Spotify, YouTube nereden dinliyorsanız dinleyin) mevcut. Albümün müzik marketlere dağıtılmasını çok istiyordum. Aramadığım, sormadığım D&R mağazası kalmadı. Umarım yakın zamanda müzik marketlerdeki yerini alır zira koleksiyonuma eklemeyi çok istiyorum. İlk albüm dolapta yetim gibi kaldı, ikinci kardeşinin gelmesinin sabırsızlıkla bekliyoruz! :)

KONSER, MONSER
Biri konser mi dedi? Evet, şimdi size geçen yıl gittiğim Adamlar konseri hakkında birkaç şey anlatmak istiyorum. Adamlar geçtiğimiz Kasım ayında Trump AVM'nde bulunan Trump Cadde katında harika bir konsere imza atmıştı. Zaten kafayı Adamlar ile bozduğum için bu konseri kaçıramazdım kesinlikle. Neyse grup akşam 7 gibi sahneye çıktılar ama nasıl çığlık oluştu. Adamlar dinleyen ne çok insan varmış onu fark ettim. Öyle herkes dinlemese keşke dedim içimden. Az kişi dinlesek yeter diyorum böyle. Konseri yakından izleme fırsatı buldum, insanlar şarkıları öyle bir güzel söylüyordu ki, ağzım açık kaldı. Bakın abartmıyorum, cidden o akşam çok özeldi. Yaklaşık bir saate yakın eski ve yeni albümden şarkıları çaldılar, söylediler. Hepimiz çok eğlenmiştik. Gerçekten sahne performanslarına hayran kaldığım Adamlar konserine bir kez daha gitmek istiyorum. Zaten Adamlar'ın müzikleri olduğu kadar, sahne performanslarıyla da çok konuşulan bir grup ve ben o akşam şahit oldum. Birçok arkadaşıma Adamlar dinlettirdim ve bundan büyük bir mutluluk duyuyorum. Yaşasın bağzı müzikler! 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar