Advertisement

Main Ad

Arkadaşlar İyidir : Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları


Tuna Kiremitçi'ye olan sevgimi size nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Her şarkısında sesine ve kendisine fazlasıyla aşık oluyorum. Grubu Atlas'tan birkaç şarkısını dinlediğim zaman ben ben değilim. Bazen şarkılarda farklı yerlere gidiyorum. Ya ben müzisyen seviyorum ama elimde değil ki. Bir müzisyene olan o 'sevgi' tarif edilemez.

Kiremitçi ile Atlas'ın ilk albümü çıktığı dönemlerde röportaj yapma fırsatı bulmuştum. Otur sabaha kadar sohbet etsen yine de sıkılmazsın. İşte öyle bir şey Tuna Kiremitçi'ye olan sevgim. İnanmazsınız ama geçenlerde çok güzel bir rüya gördüm. Çok hatırlayamıyorum ama Tuna ile bir abi-kardeş olarak sımsıkı sarıldığımızı gördüm ve sabah kahvemi yudumlarken epey bir düşündüm. "Ne alaka acaba?" dedim. Başladım "Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları" albümünü dinlemeye. Hazır taze taze çıkmış (Şu an Spotify ile yetiniyorum, en kısa zamanda elimde olacak.) kendimi o albümün içinde buldum. 

Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları 

Tuna Kiremitçi, geçtiğimiz sene her ay yanına bir bayan müzisyeni alarak düet yapıyor ve her ay YouTube üzerinde yayınlıyor. Kendisine ait şarkıları seslediren Kiremitçi'ye Gonca Vuslateri, Özge Fışkın, Yıldız Tilbe ve sevdiğimiz birçok isimler eşlik ediyor. 10 şarkının yer aldığı bu özel albüm Pasaj Müzik etiketiyle yayımlandı. Arşivinize mutlaka bu albümü eklemelisiniz çünkü ben böyle güzel bir albümü dinlemedim arkadaş. Bir Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları bir de Harun Kolçak'ın Çeyrek Asır albümleri son zamanlarda beğendiğim en güzel düet projesi arasında yer alıyor. Tuna Kiremitçi'nin cidden bende çok farklı bir yeri var. Hani diyorum ya bazen bir müzisyene olan o 'sevgi' tarif edilemez. Bu beyefendi de bunun tam örneği. Şu ara Yıldız Tilbe olan "Yine Sevebilirim" düetine de ayrıca takmış bulunuyorum. Hani bazıları buradan "Ayy bu nasıl müzik, ne biçim tarz" diyenler olur ama burada Tuna'nın tarzı değil, Yıldız ablanın tarzı değişiyor. Instagram Story'de mutlaka Tuna Kiremitçi şarkılarının ss alıp paylaşıyorum ki bende de bu hastalık oldu, çaktırmayın. Yıldız Tilbe'den sonra iş yerinde de sık sık dinlediğim canım Gonca Vuslateri ile olan "Sana Dair" düeti de çok lezizdir. Böyle güzel işbirlikler olduğu sürece müziğe sımsıkı sarılmalıyız. Çünkü bizi müzik kurtaracak. Kendisinin birçok kitabını okuma fırsatını bulduğum, keşke daha çok müzik yapsa dediğim Tuna Kiremitçi'nin Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları projesi cidden çivi çiviyi söker derecesindeki nitelikte bir albüm olmuş. Müzik, bizi biz yapan değerler değil midir? Alın size Tuna Kiremitçi'den gerçek dünyaya geçiş yapmak için dinlememiz gereken, belki en mükemmel bir albüm, belki de en güzeli. 

  1. Uçmak İstiyorsan - Tuna Kiremitçi & Pamela
  2. Bana Sebepsin - Tuna Kiremitçi & Özge Fışkın
  3. Sana Dair - Tuna Kiremitçi & Gonca Vuslateri
  4. İyi Şeyler - Tuna Kiremitçi & Öykü Gürman 
  5. Hayatının Hatası - Tuna Kiremitçi & Gülçin Ergül
  6. Bu Aşk Burada Biter - Tuna Kiremitçi & Jehan Barbur
  7. Yine Sevebilirim - Tuna Kiremitçi & Yıldız Tilbe
  8. Bu Kaçıncı Sonbahar - Tuna Kiremitçi & Gökçe Bahadır
  9. Birden Geldin Aklıma - Tuna Kiremitçi & Sena Sener
  10. Varsın Bu Dünyada - Tuna Kiremitçi & Gülay

Yorum Gönder

0 Yorumlar