Advertisement

Main Ad

Albüm Köşesi : Merlyn - Ayağa Kalk


Türkçe Rock’ta farklı bir soluk getiren Merlyn grubu ilk albümleri "Ayağa Kalk"ı geçtiğimiz ay yayımladı.

Merlyn, vokalde Muratcan Tüzer, gitarda Emre Metin Bilginer, bas gitarda Armağan Dergin ve davulda Burak Günsür’den oluşan grup ‘Ayağa Kalk’ ismini taşıyan ilk albümünü On Air Music etiketiyle yayımladı. Sahne performansıyla bilinen Merlyn grubu 2013 yılında kuruldu ve geçtiğimiz ay ilk albümlerini dinleyicilerinin beğenisine sundular. Ben de yeni albüm yayımlamış gruplarla çok yakından ilgilendiğim için yazımda da kendilerine yer vermek istedim.
8 şarkıdan oluşan Ayağa Kalk albümünün prodüktörlüğünü Levent Büyük tarafından üstlendi ve albümde yer alan şarkılarının sözleri Muratcan Tüzer imzası taşıyor. Yenilikçi ve saf bir albümden oluşan Ayağa Kalk albümü, bence bu yıl sık sık dinleyeceğimiz albümlerin arasına adlarını yazdırdılar bile.

Merlyn, kendi dünyasında emin adımda ilerleyen şahane bir ekip. Şarkılardaki ritim, Alternatif rock kuşağında büyük bir keyifle dinlemek isteyeceğiniz ve dinlemekten bıkmayacağınız bir grup. Ayağa Kalk albümünü Spotify, Fizy gibi sitelerden erişebilirsiniz. Müzik marketlerde henüz kendilerine rastlamadım ama muhakkak bir kontrol edersiniz. Büyük bir keyifle arşivime ekleyebileceğim bu albüme kulak kabartmanızda fayda var.

Not: Merlyn, albümün ilk konserini 23  Şubat’ta Mask Live sahnesinde verecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar