Advertisement

Main Ad

Albüm : Neyse - Haykırmadan Anlatamam

Deniz Ünlü & Selim Kırılmaz

Duyduk duymadık demeyin, Neyse albüm yayınlamış hemen dinleyin!

Herkese merhabalar. Uzun zamandır merakla beklediğimiz ve her zaman "kafa grup" dediğim, Selim Kırılmaz ve Deniz Ünlü'den oluşan Neyse, 5 yıl aradan sonra ikinci albümleri 'Haykırmadan Anlatamam'ı bizlerin beğenisine sundu. Ne zamandır yeni albümlerini heyecanla bekliyordum ve sonunda kavuştuk. Ülkemizde Rock müziğin gidişatı fazla iyi değil biliyorsunuz. Neyse'nin yaptığı müziği inanın her grupta bulmak mümkün olmuyor. O yüzden her zaman "kafa grup" derim Neyse için. Bu albümü inanın çok sevdim. CD olsun, yaptığım çalma listesi olsun başa alıp tekrar dinlemek isteyebileceğim bir albüm Haykırmadan Anlatamam. 10 parçanın yer aldığı albüm Sony Music etiketiyle yayımlandı. 

Neyse'nin müzik geçmişini az çok biliyorsunuzdur. 2011'de düzenlenen Be the Band müzik yarışmasında 1. olup ilk albümlerini 'Neyse'yi yayımlamışlardı. O zamanlar grubu deli gibi dinliyordum haliyle. Her zaman söylüyorum, yine de söylerim; Be the Band yarışmasından harika gruplar çıkıyor. Benim için Neyse ilktir. Hiçbir şarkısı vasat olmayan, sağlam sözleri ve sound'a sahip, bilmem kaç yıl sonra yine dinlenebilecek bir albüm. Neyse, Cuma günü ikinci albümlerini yayımladı. Mart ayında harika albümlere şahit olduk, Neyse de onlardan birisi. Albümü iTunes ve Spotify gibi mecralarda dinleyebiliyorsunuz. Zira ben şu an CD'den dinliyorum albümü. CD üzerinden dinlemek çok farklı bir duygu. Kartoneti elimde tutmam, yazıları okumam ve fiziksel olarak görmem lazım albümü. Kartonet kokusunu hiçbir şeye değişemem herhalde. Çünkü çok şahane oluyor. :) Neyse'yi sevenler bir an önce albümü almalı ve dinlemelisiniz.

Neyse - Haykırmadan Anlatamam

Gelelim albüme. 'Haykırmadan Anlatamam' ismi Turgut Uyar'ın 'Kavşakta' şiirinden geliyor;

"İlaç milaç bok püsür
Şuramda bir şeyler var
Sahiden bir şeyler var
Haykırmadan anlatamam.
"

Albüm o kadar kaliteli olmuş ki, sanırım bir süre buna takılacağım gibime geliyor. Herkes işini gücünü bırakıp derhal bu albümü dinlemeli. Albümden favorilerimi söyleyecek olursam Derhal ve Nafile beni çeken parçalar arasında. Hatta ufak tüyo da vereyim size, albümün ilk klibi Nafile parçasına gelecek. Beni asıl çarpan şarkılar YangınKahreddin ve AHD. Neyse bizlere şahane bir sürpriz yaparak Muteriz şarkısında Deniz Tekin düeti ve Kar şarkısında Ara Dinkjian işbirliğini görüyoruz. Evvel ve Eski Bahçe albümün şahane şarkılarından. Geçmiş Olsun şarkısını da çok eğlenceli buldum. Kendi kendime "oturmaya mı geldik?" diyorum. Şarkının ritmi iyi dozda ayarlanmış. Haykırmadan Anlatamam'ı dinlerken bende sanki yakın bir arkadaşımla dertleşiyormuşum gibi hissediyorum. Haykırmadan Anlatamam, benim için bu aralar yüzümü güldüren, güldürüp de düşündüren ve sahip olduğu sözlerle kendini epey bir sevdiren albümlerden biri. Neyse ki bir umudumuz var, sonunda.

Neyse albümün ilk konserini 4 Nisan salı akşamı Babylon Bomonti'de verecek. Ne zamandan beri Neyse'yi canlı canlı dinlemek istiyordum. Biletimi de aldım, başlasın konser heyecanı! 

Neyse: Yeni Albüm, İlk Konser

Yorum Gönder

0 Yorumlar