Advertisement

Main Ad

Blogger Soruları - Buket KalkanBindozöfkeli'yi soru yağmuruna tuttular!

Herkese merhaba arkadaşlar. Yazıya böyle girince kendimi YouTuber gibi hissediyorum ama hiç öyle algılamayın. Malum AÖL (Açık Öğretim Lisesi) sınavları yaklaştı. Hafta başından beri acayip stres yaptım. İş yerinde kendimi ders kitaplarına verdim ama ne kadar aklımda kalır bilemiyorum. Uzun zamandır aklımda olan bir şeyi gerçekleştirmek istedim. Arada bana gelen bazı soruları okudum da, neden bunu Blogger'da yanıtlamayayım dedim. Sizden gelen birkaç tane sorular var. Hem kendimi tanıtmış olurum, hem de Blogger'la ilgili bir kaç tüyo veririm. Ben bile heyecan yaptım. İşte bana gelen sorular; 

Soru: Röportaj yaparken nelere dikkat ediyorsun?

Ben: Röportajda ilk olarak grubu çok iyi tanımak, albümlerini dinleyip kendileri hakkında yazılmış çoğu yazıları araştırmak en önemli etken. Bazen ben de çoğu sitelerde zaman harcayabiliyorum. Röportaj yapmam için, grubun müzik hayatını çok iyi bilmek gerekiyor. Ben bir-iki şarkı dinleyip röportaj yapan birisi değilim. Albümlerinin hepsini baştan sonuna kadar dinlemek önemli. İşin arkasında kimler var, sözleri kim yazdı, albüm kapak fotoğrafı vs. Röportaj yapmak için o kişiye (grup veya müzisyen) derdini iyice anlatabilmek. Çoğu grup ve müzisyen ile internet üzerinden yaptığımız için uzaktan iletişim çok önemli.

Soru: En sevdiğin Blog'lar?

Ben: Günün İçinden Bıdılar, Hafif Müzik.

Soru: Farklı bir tarzda yazsaydın bu hangisi olurdu?

Ben: Ben günlük hayatta derdimi çok anlatamayan birisi olduğum için, bunu ancak müzik ile anlatabilirim herhalde. Müzik ile çok uğraştığım için farklı bir tarz yazmayı düşünmedim hiç. Yazsaydım şu an yazılarım OT dergide olurdu kesin. :)

Soru: Gördüğüm kadarıyla Blogunuzu güncel tutmaya gayret ediyorsunuz, peki hiç Blog'unuza yazı yazmaktan bıktığınız oldu mu? Ya da uzaklaşmak istediğiniz zamanlar? Hatta biraz ileri gidecek olursanız hiç Blog'unuzu kapatmayı düşündünüz mü?

Ben: Tam 12 yerden vurdunuz beni, haha. İş yerinde sürekli bir ilham geliyor ama akşam evime geldiğim zaman o ilham kayboluyor ben de. Ben Blog yazmaya başlayacaksam sonunu getirmem lazım ama arada yarım kalan yazılarım oluyor ve hiç hoş değil. Bir ara kendimi o kadar çok yazıya vermişim ki "çok yazıyorsun, biraz yavaş" diyenlerle bile karşılaştım. Blog yazma konusunda hırslı olduğum için yazmayı hiçbir zaman bırakmadım, bırakmam da! :) Blog yazmak çok güzel hiç kapatmayı düşünmedim. Zaten kendimizi ifade edeceğimiz neresi kaldı ki Twitter dışında?

Soru: Blog yazmaya ne zaman başladın?

Ben: İlk olarak açtığım bir Tumblr hesabım vardı. Sene 2012 tabii. Kafamda onca şey varken kendimi ilk orada buldum ama birtakım insanlar bana itici gelmeye başlamıştı açıkçası. Orada bir pasiftim çünkü rahat değildim. "ben burada yazı filan yazamam" diyordum sonra bir baktım ki Blogger'dayım. Takip ettiğim birkaç Blog sayfaları vardı. Gelen ilhamlar sonucu oradan devam ettim. Çok yazı yazdım, sildim, düzenledim ve çok uğraştım desem abartmış olmam. Çok zaman isteyen bir yer. Ben de kendime yenik düşmedim, Blog'ta yazılarım ve röportajlarım ile yardırdım. O gün bu gündür hala yazı yazıyorum.  


Soru: Okuduğun kitaplar ya da izlediğin filmler?

Ben: Şu sıralar izlediğim bir film yok. Kitap olarak da İrfan Değirmenci'nin Bir Uyuyup Uyanalım'ı okuyorum. Zamanlama manidar. :)Soru: Blog'larda okumayı en çok sevdiğin konular neler?

Ben: Tabii ki müzik. Takip ettiğim çok blog ve site var. Hepsini elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum. Konu olarak da sanırım röportaj ve benim gibi genç arkadaşlarımın yazdıkları yazılar. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar