Advertisement

Main Ad

Kesin Bilgi : Ferman Akgül - Yürüyorum İçimde


Ferman Akgül, 'Yürüyorum İçimde' adını taşıyan yeni solo albümünü yayımladı. Kesin bilgi yayalım.

Geçen gün maNga'nın efsane şarkısı Bir Kadın Çizeceksin'i dinlerken kendi kendime "yıl olmuş 2017, Ferman albüm yaptı, vay be" dedim içimden. Bazı grupların solistlerinde solo olayını görmeye alışkınız. Bunlardan birisi de şüphesiz Ferman Akgül. Biri intro müziği "Açılış" olmak üzere toplam 10 parça yer alan 'Yürüyorum İçimde' albümü geçtiğimiz Cuma günü 06 Records ve EMI Music etiketiyle yayımlandı. Ferman Akgül'ün solo albümünü uzun zamandır bekliyordum çünkü maNga'da yaptığı müziği, solo albümünde acaba nasıl olacak epey merak ediyordum. Albümü devamlı başa sarıp dinliyorum, şarkılara alışmak zaman aldı haliyle. Albümün çıkış parçası ve aynı isimle taşıyan Yürüyorum İçimde, şarkının bitmemesi için sürekli başa sarıp durduğum bir parça. Klibi ile şarkının uyumu leziz olmuş. Şarkının sözleri şair akrabası olan Şevki Dinçal'a ait. Bu zamanda nerede görülmüş bir akrabanın -özellikle şair ise- gidip de müzisyene şarkı vermek? O yüzden Yürüyorum İçimde açık ara en çok beğendiğim bir parça. 

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve aslında bir nevi solo albümün habercisi olan İstemem Söz Sevmeni de bu albümde yer alıyor. Ferman Akgül'ü maNga'yla alışık olduğumuz için solo olarak görmek hayli bir heyecanlandırdı. Sözleri her ne kadar yer yer isyan etse de ve öfkesini anlatsa da beni kahreden bir parça. 

Ferman Akgül, çok güzel bir albümle, çok güzel şarkılarla karşımızda. Düş Sırtında (İskender Paydaş), Bana Gel ve Aşık Uyandım albümün hit olması en büyük adaylarından. Her Cennet şarkısı da bir zamanların önemli gruplarından Metropolis'in bu şarkısını Ferman'ın yorumu ile dinlememiz mümkün. Bir ara sosyal medya'da dönen "Ferman, maNga'ya düet yapmış hahahah" yorumunu yapan arkadaşlara Bana Gel şarkısı cevap olmuştur diye düşünüyorum. Ferman, maNga ile bu şarkıda ortak bir çalışmaya imza atmışlar. Hiç beklenmedik hareketler tabii ama sonuç itibari ile ortada Ferman ve maNga ortaklığı görüyoruz. :)
Albümde yer alan Tütsü, Pişmanım, Kalbimin Zindanları ve Anlatacağım Tanrıma sıkılmadan dinlemek isteyeceğiniz parçalardan. Tütsü'de epey bir takıldım. Belki albümün hit şarkısı olabilir bilemiyorum ama sık sık dinleyebileceğim ve "metroda ne dinlesem?" sorusunun cevabı bu parça olabilir. 

Önümüzdeki günlerde sıklıkla Ferman Akgül ve Yürüyorum İçimde albümünün ismini duyacağımıza benziyoruz, şimdiden hazırlıklı olun.

web : http://www.fermanakgul.com/tr/ 

Yorum Gönder

0 Yorumlar