Advertisement

Main Ad

Linkin Park'ın Aklında Neler Var?


Herkese selamlar. Aslında yazı için kendimi Mayıs ayına hazırlamıştım ama bu adamların ne yaptığını çözemeyenler olarak Linkin Park hakkında birkaç kelam etmek istedim.

Bilenler bilir 6 yıldır Linkin Park'ı çok severek dinliyorum ama birkaç haftadır yayınladıkları iki şarkı (Heavy ft. Kiiara & Battle Symphony) beni çok hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. The Hunting Party (2014)'deki yakaladıkları o muhteşem başarısından sonra tarzlarını bu iki şarkıyla değiştirmeleri son derece kötü olmuş. Tek ben değilim elbette, bir çoğumuz beğenmedik. Linkin Park'ın yaptığı pop tarzı bir şarkıyı nasıl beğenebiliriz ki?

Kısaca detay vermem gerekirse yeni albümün adı 'One More Light' 19 Mayıs'ta yayımlamayı planlıyorlar. 10 şarkının barındırdığı albümün nasıl bir tarzda olacağı merak konusu diyemeyeceğim çünkü Heavy ve Battle Symphony ile albümün nasıl olacağının sinyalini verdiler açıkçası. The Hunting Party gibi bol gitar ve davullu, sık sık Mike Shinoda'nın rap'lerini duyduğumuz ve Chester Bennington'ın harika çığlıklarından sonra bu iki şarkıyı yayınlamalarını hoş bulmadım. Kariyeri bitirselermiş daha az üzülürdüm sanırım. Burada Linkin Park'tan bahsediyorum; Hani NumberOne TV'de çıkan popüler şarkılar olur ya, Linkin Park'ın yaptığı o iki şarkı aynı o şarkıları anımsatıyor. Sözü ve müziği güzel olabilir ona laf edemem ama o iki şarkının Linkin Park'a ait olması beni cidden çok üzdü. 


Linkin Park, bizlerle tanıştırdığı ilk şarkı Kiiara ile yaptıkları 'Heavy' parçası. İlk dinlediğim de, sound bana o kadar farklı geldi ki "bu linkin park mı gerçekten?" dedim. Chester'ın şarkıda zorlanışı "holding on" derken anlaşılıyor. Bu şarkıda sesi o kadar kötü ki Linkin Park yeni şarkı çıkartmış diyemiyorum inanın. Bir şey itiraf etmem gerekirse şarkıyı resmen Kiiara kurtarmış. Sound ve sözü açısından iyi sonuçta Mike Shinoda'nın elinden geçiyor bu bir gerçek ama Chester yani abi' sesin bu şarkıya fazla yakışmamış. Heavy için ilk başta Living Things (2012) tarzı olabilir demiştim ama Living Things'den bile alakasız. Kaç yıldır sürekli dinlediğim, onlarız bir günüm geçmeyen canım grubum için bu şarkıya "fazla iyi" diyemeyeceğim. Heavy'nin klibi de yayınlandı. Linkin Park bir nebze olsun benim gönlümü bu klip ile aldı diyebilirim;


Gelelim başlıkta sorduğum sorunun cevabına. Linkin Park, 6 muhteşem adamdan oluşan harika bir grup ama biz hepsini bir arada göremiyoruz, neden? Bir program olur sadece Mike ve Chester katılır. Biz sorarız mesela diğerleri nerede? Canlı yayın olur, parçayı söylerler Brad Delson, Chester Bnnington ve Mike Shinoda olur ama yine diğer adamlar olmaz, acaba neden? Grup fotoğraf çekimlerinde bile zar zor bir araya geliyor. Acaba niye biz hepsini sürekli bir arada göremiyoruz? Tamam herkesin kendince bir işi olur, sonuçta evli barklı adamlarsınız ama abi' siz albüm ve şarkı yayınlayacaksınız ve siz bir arada yoksunuz? Biz sevmeyiz böyle taksitli iş yapmanıza. Çıkacaksanız hepiniz birden çıkın. Siz Linkin Park'sınız, aptallık etmeyin. Sıkıntınız mı var? halledin, böyle şeyler yapmayın. Biz sizi hep bir arada görmek istiyoruz. Gerçi okumayacaksınız ama olsun. Şimdi çıkıp "grup dağıldı mı?" soruları gelmeye başlar. Ama yazının başlığında da gördüğünüz gibi grubun aklında nelerin olduğu ve ne yaptıklarını bir nebze olsun size anlatmaya çalıştım. Albüm çıkarsa beni nasıl bir yazı bekler bilemiyorum ve Linkin Park'ta hayal kırıklığına uğramayı asla istemiyorum. Bir yerlere not alın. 

Yorum Gönderme

5 Yorumlar

 1. Anonim3/19/2017

  adamlar sen istedin diye aynı müziği yapcaklar diye bir kaide yok

  YanıtlayınSil
 2. Anonim3/19/2017

  Çok güzel yazmışsın fakat zaman aynı değil, herşey değişti. Linkin Park bunun farkında. Daha fazla kişiye hitap etmek istiyorlar anlıyorum. Biz eski tarzlarını sevsekte bugünkü konumda sahip çıkmak yine bizim görevimiz. Şarkı güzel. Devir düet devri siz kabul etseniz de etmeseniz de. Ama sana katılıyorum. Eskiyi özlüyoruz.

  YanıtlayınSil
 3. bloğunuzu yeni keşfettim ve bu keşfin linkin parkla olması daha güzel oldu. gerçekten de eskiler hep özlenir. emeğinize sağlık :) bana da beklerim > Mekanik İnsan

  YanıtlayınSil
 4. Şarkılar güzel ama LP den böyle şeyler duyunca olmuyor. Albümün heavy metal versiyonu çıkarsa harika olur. Örneğin şu linkteki gibi https://www.youtube.com/watch?v=o_l4Ab5FRwM

  YanıtlayınSil