Advertisement

Main Ad

04.04.2017 - NEYSE LANSMAN KONSERİ @ BABYLON BOMONTİ


Geçen haftalarda bir çılgınlık yapıp Neyse'nin albüm lansman konseri için bilet almıştım. Aslında ilk başlarda kararsız kalmıştım konsere gidip gitmemek için ama "şu üç günlük dünyada biraz olsa kafa dağıtayım" dedim açıkçası. 5 yıldır benim için "kafa grup" olan canım Neyse, yeni albümleri Haykırmadan Anlatamam lansman konseriyle dün akşam Babylon Bomonti sahnesindeydi. Neyse, yeni albüm ve eski şarkılarından oluşan muhteşem setlist'iyle sahneyi yıktı geçti!

Dün iş yerinden 6'dan çıkarak bindim metroya soluğu Osmanbey'de aldım. Niye bilmiyorum ama zaman kaybı gibi bir şey oldu. Yürü yürü bir türlü varamıyorum Babylon'a. Telefonda çalan karışık Türkçe şarkılar beni sürüklüyor gibiydi. Neyse efendim geldim Babylon'a tabii ikinci kez gelişimdi -daha önceden Melis Danişmend konseri için gelmiştim- Babylon, mekanıyla çok mükemmel diyebileceğim bir yer. Mesela orada birinin konserine geldiğiniz zaman inanın çok güzel bir şekilde sıkışmadan izleyebileceğiniz, çantalarınızı yere koyabileceğiniz, ve müzik eşliğinde biranızı yudumlayacak kadar çok ama çok rahat bir mekan. Emin olun Şişli'de oturmuş olsam ben herhalde 7/24 orada olurdum gibime geliyor. :)


Dün akşam Babylon Bomonti'de şirin mi şirin, güzel mi güzel bir lansman konseri gerçekleşti.  Selim Kırılmaz'ı gözleri bu kadar parlakken görmek pek bir müthiş olmakla kalmayıp grubun heyecanını hissetmemek elde değildi. Deniz Ünlü de ayrı bir heyecanlıydı. Çılgın davullarıyla çok eğlendim diyebilirim. Hatta bir ara içimden " beni soran olursa Hokkabaz'da coştu dersiniz" diye tweet atmayı bile düşündüm ama bu güzel lansman akşamında telefon bile elime almadım. Herkesin gözü kulağı sahnedeydi. "işte bu!" dedim. Konserlerde bir cep telefonu olayı yüzünden iki müzisyen dinlemek/izlemek tam bir işkenceydi. Aksine dün akşam o tarz bir sıkıntı yaşamadığım için rahat bir şekilde Neyse'yi canlı canlı izledim. 

Harun Tekin & Selim Kırılmaz

Neyse, ilk Ahd şarkısıyla izleyicilere selam veriyorlar. Eski klasikleşmiş şarkılardan sonra Neyse'ye günümüzün harikulade seslerinden Deniz Tekin ve çok çok sevdiğim mor ve ötesi vokalisti Harun Tekin gruba eşlik edenler arasındaydı. "Tekin'ler basmış burayı" demedim değil tabii, ahaha. :)

İşte böyle güzel bir akşamdı Neyse lansman konseri. Biraz aç kaldım sadece. Bir şey yemek istemedim çünkü konser heyecanından dolayı boğazımdan bir şey geçmiyordu. Her ne kadar aç kalsam da şarkılar sayesinde doydum diyebilirim. Böylece Buket ile bir konser çılgınlığının daha sonuna gelmiş olduk. İyi ki müzik!

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Oncelikle selamlar bende sizin gibi blog yazarıyım rica etsem siteme üye olursaniz sevinirim şimdiden teşekkürler ve başarılar

    YanıtlayınSil