Advertisement

Main Ad

Buket Kalkan ile #TBT Müzikleri Serisi 2


Herkese selamlar. Bu hafta sizlere 5 eski Türkçe rock şarkıları paylaşacağım. Eski Türkçe Rock şarkıları cidden özel ve güzel. Onların kıymetini bilmek gerek. Ne varsa eski güzel şarkılarda varmış. Tabii günümüzdeki rock şarkılara bakarsak eskileri arıyoruz haliyle. Türkiye değişti, müzik değişti, sesler ve duygular değişti. Hazır kıymetli Perşembe gelmişken en güzel 5 şarkıları size takdim edeyim. 

  • Duman - Belki Alışman Lazım 


Günümüzün en sevilen gruplarından Duman'ın 2002 yılında yayımladığı ikinci albümü 'Belki Alışman Lazım'da yer alan ve aynı ismi taşıyan video klip çalışması Duman'ın en sevilen videolar arasında. Yalan olmasın, bir-iki gündür kafamda bu şarkı dönüyor. Paylaşmasam olmazdı sanırım. Bilen bilir, ben genelde ikinci albümleri daha çok seviyorum ve bana kalırsa en güzel Duman şarkıları bu albümde toplanmış. Belki Alışman Lazım şarkısı da onlardan biri. 


  • mor ve ötesi - Yalnız Şarkı
mor ve ötesi denildiği zaman akan sular duruyor haliyle. Konserlerinde eğlenmişliğim, bazı şarkılarında istemsizce ağlamışlığım bile var. Güzel anı olarak kalacak elbet. Yalnız Şarkı, grubun ilk albümü Şehir'de yer alıyor. 1996 eseri. Old but gold hesabı. 20. yıl konserlerinde bu şarkıyı canlı olarak dinlediğim için onlara minnettarım. Bu şarkıyı diğer mor ve ötesi şarkılarından daha çok seviyorum sanırım. Eminim dinlerken ne demek istediğimi anlayacaksınız. 

  • Aylin Aslım - Gülyabani


2005 yılında Aylin Aslım ve Tayfası tarafından yayımlanan Gülyabani albümünde yer alan ve aynı ismi taşıyan muhteşem bir klip çalışması. Eskiden bu klibi izlerken fena korkardım, unutmam. Sanırım öyle herkesin izleyeceği bir klip değil. (?)

  • Athena - Holigan


Ben bayağı eskilere gittim sanırım, haha. Dinlemekten büyük bir keyif aldığım Athena'nın ikinci albümünde yer alan ve aynı ismi taşıyan Holigan. Klip o kadar eski ki, video kalitesinden bayağı anlaşılıyor. İnsanı acayip derece gaza getiren nadir Athena şarkısı. 


  • maNga ft. Koray Candemir - Kal Yanımda

maNga'nın yaptığı işbirlikleri kıskanan fanlar online mı? maNga, yanına Koray Candemir'i alıp Kal Yanımda isminde harika bir düet yapmışlardı. Her gün bir doz maNga dinlemekten kaçmayın.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar