Advertisement

Main Ad

Buket Kalkan ile #TBT Müzikleri SerisiHerkese selamlar. Aslında bunu çok önceden yapmam gerekiyordu ama ne olduysa bir türlü fırsatım olmadı. #tbt 'nin açılımını artık sanırım bilmeyen kalmadı. Eğer bilmiyorsanız hakikaten yuh. :) Throwback Thursday, yani her Perşembe günü çok sevdiğiniz eski fotoğraflarınızı ve ya özleminizi giderdiğiniz eski bir anınıza ait fotoğraf paylaşmaya deniliyor. Ben de bunu müzik ile bir tık değiştirmek istedim. Her Perşembe günü, çok sevilen, en iyi ve en eski diyeceğimiz 5 efsane yabancı/Türkçe müzikleri paylaşacağım. Keyifli dinlemeler. :)
  • Depeche Mode - Precious 


İngiliz grup Depeche Mode'un yaptığı her şarkıyı beğenmemek mümkün mü? İşte bu şarkı da onlardan birisi. Playing the Angel albümünde yer alan bu şarkı, kaç yıl geçerse geçsin hala tazeliğini koruyan efsane bir Depeche Mode işi.

  • Papa Roach - She Loves Me Not


Çılgın grup Papa Roach'un efsane şarkısı. Deli gibi dinlediğim ve ritminden yerimde duramadığım nadir şarkılardan. Eee oturmaya mı geldik?


  • Rammstein - Ich Will 


Almanya'lı grup Rammstein. Destan yazabilirim bu grup için. Neredeyse son bir haftadır dinlemekten bıkmadım, bıkmıyorum. 2001 yılında yayımlanan Mutter albümünden belki de en çok koptuğum bu parça olabilir. Klibi de ayrı bir hoşuma gidiyor. Perşembe çok can yakar konnt ihr mich horen?

  • Linkin Park - New Divide


Canım Linkin Park'ın harikalar harikası New Divide! Transformers serisinin ikinci filmi olan Revenge of the Fallen için yaptıkları soundtrack şarkısı. Niye bilmiyorum ama bu şarkı bana göre A Thousand Suns albümünde olmalıydı. Çok yakışırdı kanımca. Klibi de sadece Linkin Park görüyorsunuz. Bana göre Transformers'lı olan klip çok daha iyi ama yine de siz bilirsiniz. İnsanı fena gaza getiren bir LP şarkısı. Her yerde bulamazsınız. :)


  • Daughtry - It's Not Over


İddia ediyorum. Bu grubu sadece ben keşfettim! Hiç kimseden duymadım, sadece ben keşfettim. Yıl kaç tam olarak hatırlamıyorum ama bu şarkı gelip beni buldu. Grubun  ismi solisti Chris Daughtry'dan geliyor. 4 albüm yapan bu grubu dinlemeden geçmeyin. Zira September, Crazy, Crawling Back to You, Home ve Over You gibi harika şarkıların bulunduğu mükemmel bir grup. Sound ve söz açısından çok kaliteli bir Daughtry şarkısı olan It's Not Over, sizi yerin dibine sokacaktır. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar