Advertisement

Main Ad

Devir Of Mice & Men Devri


Amerikalı metalcore grubu Of Mice & Men, Austin Carlile'ın gruptan ayrılmasından sonra bas gitaristi Aaron Pauley vokalist olarak geçmesiyle yollarına devam ediyor. 

Aslında Of Mice & Men ile ilgili düşüncülerimi yazmayı çok istedim ama niyeyse hiç bir türlü zaman uyuşmadı. Albüm yaptılar, klip çektikler, merakla takip ediyordum grubu. Yanlış hatırlamıyorsam İpek'in sayesinde duymuştum bu grubu. Austin'ın kendine has çığlıkları, arka vokallerde Aaron'un muhteşem sesini duyuyorduk elbette. Grubu o kadar çok beğeniyordum ki, TR fan sayfası kurmayı bile düşündüm diyebilirim, haha. Grup, Of Mice & Men (2010), The Flood (2011), Restoring Force (2014), Restoring Force : Full Circle (2015) ve Cold World (2016) olmak üzere 5 albüm yayımladı. Kendileri Linkin Park'ın The Hunting Party Turu'na beraber çıkmışlardı. Linkin Park vesilesiyle grubu az çok takibini yapabiliyordum. 

Austin Carlile

Austin, yakalandığı 'marfan sendromu' (bağ dokusu hastalığı) dolayısıyla gruptan ayrıldı. Omurgası ve sinir sisteminde kalıcı ve telafi edilemeyecek bir zarara neden olacağı konusunda doktorları uyarıda bulunduğu için gruptan ayrılmak durumunda kaldı. Grup üyeleri bu durumu şöyle açıklıyor: "Artık üzülmüyoruz, Austin devam edemiyor. Sağlığı bizim için büyük bir önem taşıyor. Şimdi bu kararından dolayı o'na destek veriyoruz ve yıllar boyu devam eden azimi ile gurur duyuyoruz." 

Austin'ın bu hastalığını öğrenince çok üzüldüm. Of Mice & Men acaba Austin'sız nasıl devam eder kafamızda soru işaretleri oluşturdu. Yeni vokal mi alınır, yoksa gruptan birisi mi geçer diye soru sormadık değil. Grup çok güzel bir karar alıp, vokal olarak Aaron Pauley geçti. Arka vokallerdeki sesini çok beğeniyordum. Vokal olarak yer alması cidden hem bizler hem hayranlar için çok ama çok iyi oldu diyebilirim. Of Mice & Men, Unbreakable adını verdikleri yeni single'ını dinleyicileriyle buluşturdu. Şarkı kesinlikle mükemmel, klibine zaten diyecek bir söz yok. Of Mice & Men'in klipleri genel olarak zaten şaheser. Grup geleceğin sinyalini "hikayemizin bir sonraki bölümünü sizlerle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz." şeklinde veriyor. 

Aslında pek metalcore dinleyen birisi değilim normalinde ama Of Mice & Men, bence müziğinin hakkını fazlasıyla veren bir grup. Bir ara cidden takıntı yapmıştım. Austin Carlile'a aşık olmadım değil tabii haha. Şaka maka bir yana, Austin, bizim için her zaman özel olarak kalacak. Umarım sağlık sorunu düzelir de yeniden grupta görürüz.


Bazı gruplar ve sanatçılar konusunda tarafsız olamıyorum. Bir dönem çok sık Linkin Park dinlemekten arada kaçamak yapıp kendimi Of Mice & Men dinlerken buluyordum haliyle (çaktırmayın). Of Mice & Men'in yatığı bütün albümlerini dinlemiş, beğenmiş ve çok sevmiştim. Aaron Pauley vokal olarak geçip, grubu devam ettiklerine göre artık bir Of Mice & Men albümü bekleyebiliriz. Gerçi Cold World albümü daha eskimemiş iken kim bilir belki grup albüm için stüdyoya girebilir. Türkiye'de grup ile alakalı yazı yazan pek yazar (!) göremedim. Metalcore sevenler için bu grubu şiddetle tavsiye ederim ve umarım bir nebze olsun grubu size sevdirebilirim. 


Yorum Gönderme

0 Yorumlar