Advertisement

Main Ad

Ceyl'an Ertem - Yine de Amin


Ceyl'an Ertem, bizim gönlümüzün prensesi. Dürüst, içinden gelenlerini net bir şekilde bizimle paylaşan, emin ve çarpıcı çekiciliğiyle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Dünyanın umutlu haline 'Yine De Amin' albümü ile gönderme yapan ve anlatmaya çalıştığı şey bile, Ceyl'an'ı büyük bir alkışı  hak ettiğinin kanıtıdır. 


Yine De Amin adını verdiği son albümünü geçtiğimiz aylarda bizlerin beğenisine sundu Ceyl'an Ertem. 12 şarkının yer aldığı albüm Sony Music etiketiyle yayımlandı. Bir şey itiraf etmem gerekirse, Sony'den kesinlikle harika albümler çıkıyor. Albümün adı Sinem Sal'ın şiir kitabından geliyor ve albümün kapak fotoğrafında gördüğünüz Taner Ceylan'ın 'Ten Kafesi'  eseri kesinlikle albümü güzel kılan bir diğer etken. 

Ceyl’an Ertem, son dönemlerde büyük bir keyifle takip ettiğim müzisyenler arasında. Yazdığı sözlerle, sesindeki akıcılığına, hal ve tavırlarıyla kendisini çok seviyoruz. Ütopyalar Güzeldir albümünden beri takipte olduğum Ceyl’an Ertem, dördüncü albümü Yine De Amin‘in kayıtlarını Gaziantep’te Cenk Erdoğan, Alp Ersönmez, Volkan Öktem, İstanbul Strings gibi müzisyen ve topluluklar albüm aşamasında eşlik etmekle kalmayıp, albümü bir konser salonunda 5 günde kaydedilmesi cidden takdire şayan. 

Şanslı birisi olarak Ceyl'an Ertem ile iki kez tanıştım. Çok güçlü, çok komik, çok iyi bir söz yazarı, çok iyi bir sese sahip olan ve albümlerini alıp dinlediğim pek sevgili bir müzisyendir. Çok cana yakın, arada duygusallaşan, bütün o ruhu, o coşkuyu, canlı kayıtlarına hasta olmamızı sağlayan ve kendisi o duygu yoğunluğunu dizginlemiş. Kendisinin dizginlenmedikçe parlayan bir yanı var. Ben Ceyl'an Ertem'i şair ruhlu bir insan olduğunu düşünüyorum. Kimseyi görmedim ben böyle şair gibi destan yazan müzisyenleri. Şair sevin, müzisyen sevin.


Albümü beğendim mi? Kesinlikle. Zaten bu yıl en büyük dileklerimden biri, şöyle oturup keyifle dinleyebileceğim albümlerin çıkmasıydı. Ceyl'an Ertem de bunlardan birisi. Albümde iki Sıla şarkısı 'Esmer' ve  'Kovdum' mevcut olurken, yine çok sevdiğimiz Yıldız Tilbe'nin bir parçası 'HiçbirŞeyimsin' de bu albümde yer alıyorCeyl’an Ertem’in diğer albümlerini beğeniyorsanız bu albümü kaçırmayın zira Yine De Amin albümü onun zirve noktası. Sesini son derece beğendiğim Ertem’in bu albümü günümüz için de bir pırlanta. Ceyl'an'ın albümlerinden herhangi birini açıp baştan sona dinlemek gününüzü güzelleştirecektir. Ancak yeni şarkıların, yeni albümü Yine De Amin‘in akışında kaybolmak ise hemen şimdi yapmanız gereken!

 Evet ne diyorduk? "Sahici ruh, cihanda sulh, gözümde yok başka hayal..."

Yorum Gönder

0 Yorumlar