Advertisement

Main Ad

11.05.2017 - REDD @ ZORLU PSM CAZ FESTİVALİ KONSERİ

Doğan Duru - Redd 11.05.2017

Türk Rock müziğimizin en sevdiğimiz gruplarından Redd, Zorlu PSM'nin düzenlediği Caz Festivali Konserleri kapsamında 11 Mayıs Perşembe akşamı Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde performans sergiledi. 

Herkese konser dolusu sevgiler. 7 yıl aradan sonra nihayet Redd'i ilk kez izlediğim için çok mutluyum. Sanırım benden mutlusu yok. Redd'i izlemek için cidden çok geç kaldım ama malum Türkiye şartları, yaş sınırları ve mesafe uzaklığı bunlara birer örnek. Redd, Perşembe akşamı eski ve son albümleri Mükemmel Boşluk'taki şarkıları söylemek için Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde unutamayacağımız bir akşama imza attılar. Gencinden yaşlısına kadar herkes oradaydı. Yıllardır Redd'i canlı olarak izlemeyi çok istediğim için bu konseri kaçıramazdım haliyle. 7 yılın acısını o akşam çıkardım diyebilirim. Sanırım bu özel akşamı hiçbir zaman unutamayacağım.

Berke Özgümüş - Redd 11.05.2017 
  • Caz değil, Rock vardı!
Caz Festivali dense de, Redd bildiğimiz gibi Türkçe rock müzik yapan grup. Zorlu PSM'nin düzenlediği festival kapsamında sahne aldılar. Redd'in sahneye çıkmasını beklerken heyecandan nefesim kesilecek gibi oluyordu. Sonuç itibariyle kendilerini yıllardır dinlesem de, gittiğim ilk konser olduğu için aşırı derece çok heyecanlıydım. Grubun sahne duruşu ve performanslarını çok başarılı buldum. Solist, Doğan Duru gerek duruşu, gerek giyimi, gerekse vokal olarak on numaraydı benim gözümde. Grup, muhteşem şarkılarıyla seyirciye çok pozitif anlar yaşattı. En azından benim için öyle. 

Redd & Mehmet Güreli - 11.05.2017

Redd'in konserdeki sürprizi de yazar ve müzisyen Mehmet Güreli'yi çağırmasıydı. Adını sıkça duysam da, Redd vasıtasıyla ilk kez kendisini izlemiş ve Çok sevdiğim 'Uçurtma' şarkısını beraber söylediklerinde paramparça olmuştum. 40 yıl düşünsem bu şarkıyı canlı olarak dinleyebileceğimi hiç düşünmezdim sanırım. Konseri ayrı bir renk katan ve çok cana yakın bir insan Mehmet Güreli. O gün orada olup Redd'i ilk kez dinleyen ve gelen varsa gruptan epey etkilenmiştir. 

Boşlukta Dans, Aşk Virüs, Kanıyorduk, İtiraf, Don Kişot, Senden Sonra, Nefes Bile Almadan, Sen Kendinde Ol Yeter, Falan Filan, Mutlu Olmak İçin ve Boşver gibi en sevilen şarkılarını o akşam bizlere paylaşan Redd benden tam not aldı. Boşver şarkısı bende yeri çok ama çok ayrıdır. İlk kez dinlediğim için kafam o anda yerinde değildi. Şarkını sözleri beni alıp başka yerlere götürdü. Bazen 'boşver sevdim de ne oldu? boşver böylesi daha güzel.' demek gerekir. Geceme güzel katan nadir şarkıydı. Tam beni özetleyen Mutlu Olmak İçin şarkısı çalındığı an bendeki heyecan sanırım anlatılmaz. Zaten kendimden geçtiğim için çok büyük bir haz aldım dinlerken. Genel olarak bir şey söylemek gerekirse 19'un bana getirdiği güzellikler arasına Redd konseri de eklendi. 

  • SPECIAL THANKS TO;
  • Yüz yüze görüşemedik ama telefondan birbirimize el salladığımız Selcan, 
  • Festival değil de normal konser olduğu zaman kulis için bana sözü olan Berk (Uçar),
  • Konser için havaalanından sadece bana iyi dilekte bulunan canım kankim Rüya ve
  • Zorlu PSM'nin güler yüzlü çalışanları..

Yorum Gönder

0 Yorumlar