Advertisement

Main Ad

20.05.2017 - maNga @ MARMARA FORUM EUROLEAGUE FANZONE KONSERİ


Türk rock müziğimizin en öncü gruplarından maNga, en sevilen şarkılarını söylemek için Euroleague Fanzone konseri kapsamında Cumartesi akşamı Marmara Forum'da harika bir akşama imza attı.

Evet, yılardır maNga dinlediğim için bu konsere kesinlikle gitmem gerekiyordu. Bir şey itiraf etmek gerekirse çocukluğumdan beri maNga dinlesem de, gittiğim ilk konserdi. Fazlasıyla geç kaldım ama geç olsun güç olmasın sözü boşuna denmemiş sanırım. Cumartesi günü geldiğinde konser için çok iyi hazırlandım. Akşam hoplayıp, zıplayacağız için çok rahat giyinmiştim o gün. Bir şey daha anlatmam gerekirse, Marmara Forum'a gitmek için bindiğim minibüs kaza yapmamıza sebep olacaktı. Kusura bakmayın biraz ağzımı bozacağım ama minibüs şöförü öküzün önde gideniydi. Önüne çıkan taksiyi görünce aniden fren yapması bir kadının düşmesine ve kendi elimi vurup, kıpkırmızı olmasına sebep oldu. Başka durak gelip indiğimde sinir krizi geçirip ağlayacaktım. Nefesim tıkanmıştı bir keresinde. Çok pis sövdüm o gün. Bunlara ehliyet veriyorlar bir de. Bundan sonra çok acil bir durum olmadığı sürece minibüse asla binmeyeceğim. Kötü bir günün en güzel akşamını maNga konseri ile kapatmış oldum böylece. 


Silver Liners!

Konser alanına geldiğimde maNga'dan önce Ferman Akgül'ün Ankara'dan keşfettiği Silver Liners adında bir grup sahne aldı. Harika müzik yapan bu gençleri dinlemeden geçmeyin derim. maNga konseri öncesi çaldıkları şarkılarıyla ortama harika bir renk kattılar. Kafamın dağılması için tempomu iyi korumam gerekiyordu. Silver Liners şarkılarıyla ortalığın tozunu attırdı. Şu şarkıda insanlara keyifli dakikalar yaşatmıştı. Konserde videosunu çekemesem de, şarkıyı dinlemeniz için sizi https://www.youtube.com/watch?v=AWsg_PRd_6k adresine alayım. :)Konser biraz gecikmeli başlasa da, kalabalık oldukça tatmin ediciydi. İlk başta kapıldığım umutsuzluk yok oldu. Hep birlikte izlemeye koyulduk. Konser öncesi harika insanlarla tanışıp, kaynaştıktan sonra maNga sahne aldı, tabii hepimizde bir çığlık oluştu haliyle. Çoğu kişi sürekli maNga konserine gidiyor olabilir ama ilk kez izlediğim için çok pis çığlık attığımı hatırlıyorum. Bağıran kız kim diye soran olursa beni gösterin. Grup açılış olarak Işıkları Söndürseler Bile ile başladı. Çok güzel bir haz almıştım. Çok sıcağa gelemeyen birisi olarak durduğum yerde epey bir terlemiştim. Açık alan olduğu için çok sigara içen insanlar vardı. Malum astım olduğu için bende epey rahatsız oldum. Sonrasında Her Aşk Ölümü Tadacak çaldığında öyle çok sevinmiştim ki bir yanda alkış ve çığlıklar aynı anda koptu. Sonrasında meşhur Eurovision şarkımız We Could Be the Same çalındı. Şarkıyı rahat rahat söylediğim de, yanımdaki çocuğun bana baka kalmasını sanırım unutamayacağım, haha. İngilizce yardırıyordum resmen. Bitti Rüya, Cevapsız Sorular, Dünyanın Sonuna Doğmuşum -çıktığında çok sevindiğim şarkı-, Dursun Zaman gibi grup eski şarkılarını bizlerle paylaştı. 

Fatma Turgut & Ferman Akgül

Konser sonuna kadar çok fazla kalamadım açıkçası. Tam çıktığım zamanlarda sahneyi son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz Fatma Turgut gelmişti. Beraber Beni Benimle Bırak söylemişler. Her yerde Fatma'yı gördüğümüz için maNga konserinde çok fazla şaşırmadım açıkçası ama değişiklik olmuş. Sevindim. Grup, performans olarak çok başarılıydı. Sahnenin kanımca yanlış yerleştirilmiş ışıkları vardı. Gözlerim kanadı bir ara. Işık açısından çok fazla rahat izleyemedim desem yeridir galiba ama Cem Bahtiyar, Yağmur Sarıgül ve Özgür Can Öney profesyonelliklerini her şekilde yansıttılar. Tüm ekibi çok tebrik ediyorum. 19 yaşımda geçirdiğim harika konserler kapsamında büyük bir ihtimale sonuncusunu maNga ile tamamladım. 4 Haziran'da 20. yaşıma gireceğim için o güne kadar bir konsere katılmayabilirim ama Buket'in işi bazen hiç belli olmaz. Rock'n konser! 

FOTOĞRAFLAR : BUSE GÜNEŞ : https://www.instagram.com/thexbuse/


Yorum Gönder

0 Yorumlar