Advertisement

Main Ad

Değişimin Gerçek Adı : Linkin Park - One More Light


Çağımızın en büyük gruplarından Linkin Park, 7. stüdyo albümleri One More Light'ı Cuma günü yayımladı. 10 şarkının yer aldığı albüm, kimilerine göre "çok iyi" kimilerine göre "çok kötü" eleştirilere maruz kalacak. 

Aslında One More Light albümünü beklerken çok fazla heyecanlı değildim. The Hunting Party (2014)'deki heyecanım bu albümde pek olmadı açıkçası ama bir yandan bu adamların yeni şarkılarını epey merak etmiyordum değil. Linkin Park insanları şaşırtmayı çok fazla seviyor. Bu albüm için bakalım iyi ve kötü eleştirilere nasıl katlanacaklar bilemiyorum ama grup üyeleri hallerinden oldukça memnun. Linkin Park bu işte. Mütevazi tavırları, "farklı" bir müzik yapmaları ve hangi müziği yaparlarsa yapsın, insanlar grubu hiçbir zaman bırakmamaları bunlara birer örnek. Grup müziği bıraksa daha iyi diyorduk bir ara hatırlıyorum ama LP bitmez be abi. Linkin Park en bok albümünü yapsa bile dinlemek zorundayız. Çünkü artık bir kere onların denediği her tarza alışmışız, vazgeçmek çok zor olur. One More Light albümü çıktığında şarkılar bir tokat gibi yüzüme vurdu.
  • ışıklar
One More Light 2017

Nobody Can Save Me, albümü açan parça. Albümün bana göre leziz şarkılarından biri olarak dikkat çekiyor. Chester yaşlandı falan diyoruz ama bu şarkıdaki sesi bizi yolculuğa çıkarabilir. Ne ara başlayıp ne ara bitiyor orasını henüz anlamadık. Talking To Myself, albümün en iyi şarkısı dediğim parça. Chester'ın en iyi vokal performansının bu şarkıda olduğunu düşünüyorum. Kendini tekrar eden, ritimin çok güzel uyumu kesinlikle bu şarkıda. Klip gelecekse bu şarkıya gelmeli, not alın bir yerlere. Invisible, Mike, kendini şarkılarda öyle bir sevdiriyor ki, inanın bu adamın sesinden bıkmazsınız. Albümün neredeyse en iyi şarkısı diyebilirim. Sorry For Now da Mike'ın leziz sesinin yer aldığı bir parça ama bana sorsalar "Invisible mı yoksa Sorry For Now mı?" diye açık ara Invisible derim. Sorry For Now'ı pek fazla beğenmedim. Hayır sen koskoca Mike Shinoda'sın böyle şarkıları sen söyleme. Çok kez dinledim ama çok fazla da ısınamadım. Halfway Right" diyorum ve susuyorum. Chester'ın o girişteki sesi bu kadar mı mükemmel olur? Çok çok beğendim bu şarkıyı. Hani dedim ya şarkılar tokat gibi yüzüme vurdu diye, onun örneğini verecek olursam, albüm ile aynı ismi taşıyan One More Light şarkısı derim. Chester beni bu şarkıda resmen mahvetti. Bu şarkıdaki asıl bomba Chester'ın inanılmaz vokali. İnsanın tüylerini diken diken etmeye yetmiş. 


Daha fazla şarkılar hakkında detay veremeyeceğim. Şunu söylemem gerekirse Linkin Park çok ciddiyim bizi epey şaşırttı çünkü The Hunting Party (2014)'deki başarısından sonra bu tarz bir albüm beklemiyorduk. "Bizler 18 yaşlarında değil, 37 yaşlarında sert müzik yapan insanlarız." diyen grupta ne değişti de ortaya One More Light çıktı? Ben inanın yine The Hunting Party tarzında bir albüm bekliyordum, sağ olsunlar hevesim kursağında kaldı ama One More Light sandığımız kadar çok kötü olmayan bir Linkin Park albümü. Cuma günü sabahtan akşama kadar Spotify'da rahat albümü hatim ettim. Sürekli dinleyince inanın bazı şarkıları seviyorsunuz. Albümü alana kadar sürekli de dinlemeye devam edeceğim. Linkin Park'ın 7. meyvesi One More Light'a bir kulak kabartın derim, o zaman konuşuruz. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar