Advertisement

Main Ad

12.05.2017 - LARA Dİ LARA @ KANYON'DA HER YER MÜZİK VOL. 5 KONSERİ


123 ve solo projesi Lara Di Lara'dan tanıdığımız Dilara Sakpınar, en sevilen şarkılarını söylemek için geçtiğimiz Cuma akşamı Kanyon'un düzenlediği "Kanyon'da Her Yer Müzik vol.5" konserleri kapsamında Souq Dükkan mekanında ev sahipliğini yaptı. 

Uzun zamandır kendisini izlemeyi çok istediğim için bu konseri kesinlikle kaçıramazdım. Kanyon AVM'nin her yıl düzenlediği etkinlikte kendisini ilk kez izleme/dinleme şansını elde ettim. Saat akşam 6 olduğunda tuttum metronun yolunu soluğu Levent'te aldım. Gittiğim de Ana Sahne bölümünde şarkılarını büyük bir keyifle dinlediğim Cihan Mürtezaoğlu vardı (ufak detayları da paylaşmasam olmaz). Saat 7 buçuk sularında Souq Dükkan mekanında müzik Lara Di Lara ile devam etti. Mekana girdiğimde kendisi birkaç kişi ile sohbet halindeydi. Tabii ilk kez görünce heyecanlanmadım değil. Elimde meşhur fotoğraf makinemle kendisinin fotoğraflarını çekmek için sabırsızlanıyordum. Konser başladığında iletişim gücü olarak o kadar yüksek bir mertebedeydi ki, ufak mimiğine aşık olan onlarca müziksever insan vardı. Kendimi bir ara Sofar'da hissetmedim değil, haha. Şunu söylemek gerekirse Dilara Sakpınar, gülümsemesiyle ve yaptıklarıyla içinize dokunabilecek müzisyenler listesinde adını üst sıralara yazdıran kibar bir müzisyen. İyiyim ama Değilim, Denizin Kralları, Sıradan Dediğin, Hazineler İçindesin ve Bencil gibi en sevilen şarkılarını bizlerle paylaşan Lara Di Lara, harika performansıyla benden tam not aldı. Yaklaşık bir saate yakın sahnede kalan Dilara, bu tempoyu yakalamış olması oradaki herkesi çok memnun etti diyebilirim. 

Sakpınar'ın seyirciye olan etkileşimi, samimiyeti, özeni ve performansı cidden muhteşemdi ve eminim seyirci de kendisine aynı karşılığı vermiştir. Bu konsere gitmek için verdiğim emeğin her damlasına değdi kendi açımdan. Muhteşem bir akşam geçirdim diyebilirim. Vay efendim "avm'de konser mi olurmuş"cular çıkar kesin bir yerlerden. Sen bu ülkenin müziğine sahip çık ki, her yerde konser olsun. Yeter ki hepimiz bir arada olalım. Konserin nerede yapıldığı çok mühim değil. Konser sonrası kendisiyle tanıştım. Sahne performansındaki heyecanından bir yana, çok ama çok cana yakın ve sohbeti keyifli bir insan. İleride kendisiyle bir röportaj yapacağımı da müjdelemek isterim. İşine olan saygısından dolayı kendisine çok teşekkür ederim. Yaşasın müzik!

Yorum Gönderme

0 Yorumlar