Advertisement

Main Ad

07.06.2017 - ADAMLAR @ GALATASARAY LİSESİ 31. KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ KONSERİ


Müziklerini büyük bir keyifle takip ettiğim Adamlar, Galatasaray Lisesi'nin her yıl düzenlediği Kültür ve Sanat Festivali'nin 31. yılı için dün akşam harika bir konsere imza attılar. Eski Dostum Tankla Gelmiş ve Rüyalarda Buruşmuşuz albümünde en sevilen şarkılarını çalan grup, dinleyicilerden tam not aldı.

Nasıl oldu tam olarak bende bilmiyorum ama Adamlar'ın şarkıları bir kere hafızamda yer edinmişti. Rüyalarda Buruşmuşuz albümü çıkmadan önce çoğu arkadaşlarım grubun eski şarkıları paylaşıyorlardı. Ben de bir gün epey bir merak edip gittim grubun şarkılarını yasal ortamlarda dinledim. Çok fazla tanımadığım için haliyle albümleri yoktu. Şimdi her iki albümünü de edindim tabii. Daha önceki yazımda da bahsettiğim gibi Adamlar, benim açımdan her gün yeni bir müzik çıkarmasını istediğim harika bir topluluk. Şarkıları dinlerken cidden çok eğleniyorum. İki kez Adamlar konserine gittim ve sonuç olarak mekandan hayran bir şekilde çıkıyorum, size bunun garantisini kesin olarak verebilirim. 


İş çıkışı soluğu İstiklal Caddesi'nde aldım. Konser başlama saati 18:30 diye metroda resmen koşuşturdum desem çok abartmış olmam. Zira resmen yürüyen merdivenlerde iki iki indim. Caddeye çıktığımda çok terlemiştim. Galatasaray Lisesi'nin önüne geldiğimde görevliler beni kapıda karşıladı. Üst araması derken o güzel liseye ilk kez adımımı atmıştım. Galatasaray Lisesi denildiği zaman benim aklıma her zaman Tuna Kiremitçi geliyor. Kendisi orada okumuş bir yazar. Galatasaray Lisesi'nin bahçesinde dolaşırken bir özgürlük kokusu aldım. Çünkü sanki cennetteymişim gibi hissettim ama bunu size tam olarak nasıl anlatabilirim hiç bilmiyorum. Anlatılmaz, yaşanır desem kafidir. 

Biraz bekledikten sonra çok gecikmeden sahne Adamlar'ındı. Grup, Yanmış İçinden, Rüyalarda Buruşmuşum, E Tabi, Acının İlacı, Çek Sifonu, Kapısı Kapalı ve Kadın gibi en güzel şarkılarını çaldı, eğlendirdi, yerimizde zıplattırdı. Durduğum yer tam sahne önü olmasa da çok rahattım diyebilirim. İnsanlar sıkışmadan konseri güzel bir şekilde izledi. Bütün şarkılara sesimiz kısılana kadar eşlik ettik. Adamlar dinleyicisi lezizdir benim gözümde. Dün akşam şahit oldum bu olaya. Konser sonuna geldiğinde herkesin favorisi, "Adamlar kim?" diye sorulduğu zaman herkesin tek bir şarkıyla cevap verdiği Koca Yaşlı Şişko Dünya ile kapanışı yaptılar. Hatta öyle bir kapanış oldu ki, neredeyse 7-8 dakika çaldılar. Ben bir ara kendimi dans ederken buldum. Cidden konserde eğlenen gençler vardı. Bir ara onların arasına karışmışım, şarkılarda kopuyoruz böyle. Ama şunu söylemeliyim ki, uzun zamandır bu kadar çok eğlendiğimi hatırlamıyorum. Fırsatınız olursa, Adamlar'ın albümlerini alın, dinleyin, sevin ve elinizden geldiği kadar konserlerine gidin çünkü konserden bir "hayran" olarak çıkacaksınız. Denendi, onaylandı. O zaman Adamlar rocks!

Yorum Gönderme

0 Yorumlar