Advertisement

Main Ad

BİR CYBERTON ZAFERİ : TRANSFORMERS 5 : THE LAST KNIGHT


"There is no victory without sacrifice" Türkçe anlamıyla "fedakarlık yoksa zaferde yok" sözünü sanırım en iyi bu filmde anlatılmış. Michael Bay'in yönettiği Transformers 5 : The Last Knight (Son Şövalye) tam bir efsaneydi benim gözümde ve diğer Transformers filmleriyle nazaran en uzun bir film olma özelliği taşıyor. Genellikle Transformers ile ilgili şeyleri benden görüyordunuz. Şimdi size film hakkında görüşlerimi aktaracağım. Filmde Kral Arthur ve Merlin'e selam çaktık en güzeli buydu zaten..Film ilk olarak Ark gibi bir manzara ile karşılıyor bizi. 8K kamerayla çekilmiş film. Sinema salonundan hayretle çıkacaksınız, denendi onaylandı. Yuvarlak Masa Şövalyeleri ve kişi başına bir tane düşen Cyberton Şövalyelerinden ikisini göreceksiniz. Filmde herkes kılıçlarını kaldırıp savaşa gidiyorlar. (Spoiler verdim, tamam vurmayın).

Şu meşhur Transformer'ların yaratıcısı benim için filmin en saçma detayı diyebilirim. Dişi bir karakter olması beni rahatsız etti. Bir erkek olsa fena olmazdı. Bu dişi olan yaratıcının adı Quintessa yüzünden çirkinlik akan bir dişi yaratıcı. Optimus Prime'ın yüzünün sol tarafında bir kırmızılık göreceksiniz. Nemesis Prime saçmalığı ayrı bir olay zaten, neyse.

  • Herkes Megatron'a selam dursun!


TF4'te Galvatron olarak gördük kendisini ve hasret sona erdi ve Megatron'u nihayet bu filmde görebildik. Kendisinin bir cool yürüyüşü var zaten o ayrı bir konu. CGI kokan Megatron maske kapatma sahnesi görülmeye değer.


Cade Yeager, adamım! Mark Walhberg bu karakteriyle her zamanki gibi bizlerden tam not aldı. Laura Haddock ile başrol paylaştığı filmde bu sahneler görülmeye değerdi. Disney oyuncusu Isabela Moner'ın bana göre filmde çok gereksiz bir karakter olmuş. Yani kendisini çok sık görmedik ama olmasa da olurmuş tabii. Michael Bay oyuncu seçimi konusunda pek iyi olamamış maalesef. Filmde en çok görünce sevindiğim karakter Yüzbaşı Lennox olan Josh Duhamel! Her zamanki gibi oyunculuk performansıyla kusursuzdu. Sadece Tyrese Gibson yoktu onun için ayrı bir üzüldüm. Sözde filmde yer alacaktı ama ne olduysa göremedik. Ve filmde görünce çok sevindiğimiz eski sektör 7 çılgını Ajan Simmons karakterine hayat veren John Turturro kusursuzdu. Çok fazla göremedik ama kesinlikle en çok özlediğim karakterlerden birisi oldu.


Filmde elbette değişiklikler vardı ve bunlardan birisi biz Optimus hayranlarını bir miktar üzdü. Lidersiz otobotlar ve müttefikleri insanlar dünyayı kurtarmak için büyük bir savaşın içine girmiş bulunmakta. Otobotların ve insanların işi çok zor diyebilirim. Son seriye dahil olan Hot Rod küstah bir otobot lideri. Çok fazla bir role sahip olan Hot Rod, Optimus'un yerini doldurur mu bilinmez ama Optimus her zaman özeldir. Optimus candır. Yeni deseptikonlar çok çirkin bunu da belirteyim. Önceki filmlerde en azından insanı sürüklüyorlardı bu filmde pek şahit olamadım. 

Sinemada bir an film bitmeyecek zannettim. Çünkü öyle uzun yapmışlar ki, salondan çıkasım geldi resmen. Salon neredeyse doluydu ve şaşırdım. Bu kadar insan Transformers seviyormuş demek ki. Tam film bitti hepimiz ayaklandık iniyoruz, filmin sonuna öyle bir şey gösterdiler ki, hepimiz ayakta donakaldık. Bir an küçük çaplı bir şok geçirecektim. O sonu size söylemek istemiyorum gidin izleyin o zaman anlayacaksınız demek istediğimi. Yani şunu öğrendim ki, film tam bitmeden asla çıkmayacağım salondan. Bumblebee'nin "arı gibi sokarım" sözü herkesin ağzındaydı ve kahkaha ardı ardına geldi, haha. 

Kaç yıldır merakla beklediğim Transformers 5 : The Last Knight nihayet vizyonda. İlk işiniz bu filme gitmek olsun yoksa her şeyi kaçıracaksınız. Bir Cyberton zaferinin daha sonuna geldik böylece. Transformers tadında kendinize iyi bakın!

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Anonim7/01/2017

    Film senoryo olarak baya kotuydi sıkı bir takipcisi oldugum halde en kotu seri buydu megatron nasil geri dogdu cybetron 3. Filmin sonunda yok olmadimi filmin sonunda megatron yine ortalikta yok bumblebee konusamazken bi anda ikicumle edip eski haline nasil dondu ve o konustugu sahne bana turk dizilerini anlatti gereksiz bir sur espiri robotlara cokfazla insancil ozellik katilmaya basladin ve okadar uzun film izledik savas sahnesi kisa ve kotu kalde diger 4 bolumde iyi bir robot dovusu izlerken bunda ha filmim en begendigim kismi sam in fotografinin gosterilmesi ve lennoxun donmesi oldu... Sevgiler

    YanıtlayınSil