Advertisement

Main Ad

NEDİR BU BLOG YAZARLARIN ÇEKTİĞİ?


Buket'in çok istediği kişilerle yapamadığı röportaj ve neden olan olay aşağıdaki yazıdadır. 

Aslında bu tarz yazı seçme sebebim neydi tam olarak bilmiyorum ama bugün Twitter'da (takip edenler bilir) bir röportaj için aylardır bir mail attım ve bir türlü menajerinden geri dönüş alamamıştım. Çok kızmıştım bu olaya. Halbuki birçok dergiye röportaj veren isimler, Blogger yazarlarını çok önemsemiyor. Buna ben şahit oldum. Turne olayını bahane edenleri, "şu anlık için olmaz" diyenleri, çok yoğun olan bir program vs. vs. olayından bahsederler. Açıkçası ben bu tarz yanıtları çok doğru bulmuyorum. Alt tarafı bir ya da bir buçuk saat online olarak soru yanıtlayacaksın. Bu kadar zor olamaz herhalde? Sorsanız 7/24 Instagram'dan çıkmayan kişiler bir röportaj denildi mi bu tarz cevaplar aldım. Siteyi incelemeleri için site linkine kadar her şeyi mail olarak atıyorum daha neyin peşindeler anlam veremiyorum.

İsim vermek istemiyorum zaten herkesin dilinde olan bir bayan müzisyen, geçtiğimiz sene internet röportajı için hem kendisine, hem de menajerine mail atmıştım. Menajerden "konser yoğunluğu, şu anda müsait değil" yanıtını aldım ama bir gün sonra bir baktım kadın bir dergiye röportaj vermiş. Hayır benim sadece bir internet röportajı, bunu çok mu gördüler acaba? Ota boka dergiye röportaj verip de blog yazarlarını ne için önemsemezler anlamıyorum. Dergi anlayışı bitti artık bu ülkede insanlar siteye yöneldi ama kimse için umurunda değil. Onlar dergi yazarı biz amele miyiz?

Diğer bir müzisyene geçmek istiyorum, Twitter'dan bildirmiştim olayı. Menajerden hiçbir şekilde geri dönüş alamıyorum bir röportaj için ama sorsanız günde 100 tane Instagram hikayesi atıyorlar. Sonra bir bakıyorsun adam yine bir dergiye röportaj veriyor. Sizce çok mantıksız değil mi? Dergiye röportaj ver, verme demiyorum ama blogger olan yazarlara da fırsat tanı. Bu kadar mı öldünüz be? 

Ben bu blogger'lık işini 5 yıldır yapıyorum ilk defa bu müzisyenlerde gördüm bu tarz saçmalığı. Çok kişilerle sayısız röportaj yaptım ki genelde bu yeni çıkan isimler oluyor, her defasında çok desteklerim ve desteğimin de arkasındayım. Ama çok popüler olan bu isimler maalesef suyunu çıkartıyor. Gerçi onlara değil menajerlere kızmam lazım. Madem bir mesleğin var bu mesleğinin arkasında durun o zaman. İnsanlar kimlere yönelecek? Bir işte çalışıyorum bunlarla alakasız, hiçbir zaman yazmayı ve insanlarla röportaj yapmayı asla bırakmadım, bırakmam da. Çünkü bu 5 yıl içerisinde kendimi geliştirdim, yazdım, sildim, röportaj yaptım, sorun oldu, çözdüm. Sonuç? Röportaj teklifi için yapmış olduğum hırs bunu kanıtlıyor. Röportaj için insanların peşlerini bırakmayacağım. menajerler, uyanın! 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar