Advertisement

Main Ad

Hiç kimse olmadı senin gibi


Kim bilebilirdi ki burada Chester'a veda yazısı yazacağımı? Kim bilebilirdi Chester'ın intihar edip gideceğini? Kim bilebilirdi üzülmekten mahvolacağımızı? İşte hepsine yanıt aramak öyle zor ki.. Evet Chester 20 Temmuz Perşembe sabahı evinde ölü bulundu. Ölüm sebebi intihar. Kendini kemerle kapıya asmış düşünün içiniz cız etti değil mi? Chester yapmaz dediğinizi duyar gibiyim ama yapmış işte gerizekalı herif. Dün One More Light albümünden Talking to Myself şarkısının klibini yayınlamışlar.

Büyük bir heyecanla klip hakkında yorum yapıp paylaştıktan 2-3 dakika sonra Imagine Dragons'ın attığı tweet ile karşılaştım. Ne alaka? dedim. Sonrasında gelen ölüm haberleri benim sinirimi bozdu. Ekran görüntüsünü alıp LPTR grubuyla paylaştım ve hepimiz inanamadık. Sonra birçok kaynak ölüm haberlerini paylaşınca sinirden ağladım. Chester abi yani boru değil. Çok üzüldüm. 6 yıldır sıkı Linkin Park dinleyicisi ve hatta Soldier olduğumu hepiniz biliyorsunuz. Grubun bir konserine gidip Chester ile röportaj yapmak hayallerimin arasındaydı. Gideceğim ilk yabancı grup Linkin Park olmalıydı ama Chester öldü, Linkin Park da öldü benim için. 

Gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerinden birisiydi Chester. Çocukluğun ve gençliğin 2000'lerin başına denk geliyordu ve çoğu insan Chester'ı o efsane Hybrid Theory albümündeki muazzam sesiyle tanışmıştı. Chester benim en çok değer verdiğim yabancı müzisyenlerin başında geliyordu. Kalbimizden bir dev parça koptu gitti. Sabaha kadar hatim ettiğim Linkin Park şarkıları, Chester gibi scream atmaya çalışmam (her defasında beceremiyorum), yeri geldiğinde sesi öyle bir dokunuyordu ki ağladığım zamanlarım bile oldu. Linkin Park benim ergenliğim idi. En çok Chester'ı sevdim hala da sevmeye devam edeceğim. Chester'ın sesi benim fon müziğim idi ama artık o yok. Kim söyleyecek o şarkıları?

Sesiyle, müziğiyle kalbime dokunmuş bir insandı. Şu hayatta en çok sevdiğim erkek vokaldi. Tamam şu son albüm çıktığında Chester'ın sesini saçma sapan sövdüm VE OLANLAR İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM canım çok yanıyor ve kahretsin nereden yaptım o yorumları? Eğer görüyorsan benim yorumları umursama. Çok üzgünüm ve her an kendimi tutamayıp şu satırları yazarken ağlayabilirim. Dün gece en çok sevdiğim Numb, Burning In the Skies, From the Inside,Halfway Right gibi şarkılarda ağlamaktan mahvoldum. Final Masquerade, One More Light, Leave Out All the Rest'te yaralandım. Kimse senin gibi şarkı söylemeyecek Chester biliyorsun değil mi? Şanslıyım senin gibi müthiş bir sesle tanıştığıma, şanslıyım albümlerinizi edindiğime, şanslıyım yaptığınız bütün güzel işleri takip ettiğime, şanslıyım. Milyonlarca gence inanacak birçok şarkı armağan ettiğin için sana minnettarız. Hiç kimse olmadı senin gibi ve kimse senin gibi şarkı söyleyemeyecek. Umarım Chris Cornell'la beraber şarkı söylüyorsunuzdur. İnanması güç ama huzur içinde uyu Chester Bennington ve sana söz veriyorum yıllardır çok istediğim Numb yazılı dövmeyi yaptıracağım. Dövme sevmiyorum ama sen bana ilham verdin. Güle güle alev dövmeli insan. 

  • "Who cares if one more light goes on? Well, I do." 

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Sanki her an yeni bi albüm çıkacak da Chester'ın screamlerini duyacağım gibi hissediyorum 20 yaşımdayım ilk okuldan beri ezberleyerek içine girerek dinliyorum Linkin Parkı her şarkının çocukluğuma bi anı karşılığı vardır belki sorsanız hatırlayamayacağım bi anım bi şarkıyla aklıma gelir oynadığım bi oyun konuştuğum biri son yıllarda aklımdan hep şu geçiyordu dinlerken -ben evlenirim çoluğa çocuğa karışırım bu adamlar da yaşını alır saçlar sakallar beyazlar onlar müziği yapar ben de dinlerim- çok yakınım akrabamı kaybettim herkesin ölümlü olduğuna inanıyordum da bu adamlara inanmıyordum. Eğer bi yerlere gittiysen müziğini herkesle paylaş Chester Bennington. Hoşçakal.

    YanıtlaSil
  2. Adsız7/22/2017

    Sene 2005 kuzenlerle yazlıktayız. 91 doğumlu kuzenim bilgisayardan Jay-z Numb Encore açtı ve Knight oynuyordu bende kuzenimi izliyordum ve şarkıyı çok beğenmiştim o günden itibaren Linkin Park hayatımın bir parçası oldu 11-12 senedir dinliyorum Chester benim ilham kaynağım oldu. Ben çok boş bir çocuktum bir işe yaramayan odamı bile toplamayan sadece bilgisayarda oyunlarla vaktimi geçiren bir aptalın tekiydim. 2008-2009 zamanında chesterın hayatını araştırdığım da aynı şeyleri yaşadığımızı gördüm bende çocukken istismara uğradım halen o gün aklıma gelip durur çok kötü bir olay. Lâkin chester hiçbir zaman pes etmemiş bende pes etmedim sürekli çalıştım kendimi geliştirdim şuan oturduğum yerden binlerce lira kazanıyorsam ve kendimi sürekli geliştiriyorsam bu adam sayesindedir ona çok şey borçluyum lâkin kendimden utanıyorum 2009 konserine gidemedim hiç konsere gidemedim ailemden dolayı ancak sanaldan slav arkadaşım bulgaristan da linkinpark konseri olabilir heran açıklanabilir dedi bende babamdan izin almaya çalışıyordum sonra odama geçtim Whatsapp'ta 8 tane Facebookta 10 tane mesaj hepsi "Chester Bennington intihar etti" başlığındaydı bende sanırım bait falan sandım tıklamadım ancak google'a yazdığımda acı gerçeği öğrendim. 1 kere bile görmesemde bu adamı çok seviyordum öldüğünde ise yüreğimden bir parça kopmuş gibi aşırı üzüldüm hayatım film şeridi gibi önümden aktı geçti. Bu güzel adam hatrına kendime ufak bir dövme yaptıracağım ki bugün durumum iyiyse CB sayesindedir. Umarım iş sahibi olursam ileride kazandığımın bir kısmını Uyuşturucuyla Mücadele Derneğine bağışlayacağım ki güzel çocuklarımız erimesin Chester'da çok mücadele etti maddeyle.

    YanıtlaSil