Advertisement

Main Ad

12 Yıllık Özlem : Vega - Delinin Yıldızı


Vega'yı sanırım bilmeyen yoktur diye düşünüyorum, çünkü Vega dinlemeyen insan bile Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı şarkısını ezbere bilen bir toplum var. Şarkılarını bayılarak dinlediğimiz bir gruptur Vega. 2005 tarihli Hafif Müzik albümünden sonra bir Vega albümü çıkmamıştı. Türk Rock müziğin neredeyse battığı şu dönemlerde 12 yıllık hasretini sona erdiren grup 10 şarkılık 4. stüdyo albümleri Delinin Yıldızı dijital platform üzerinden dinleyicileriyle buluştu.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü çıkan albüm hepimizi epey merak ettirmişti. Sonuç itibariyle 12 yıl aradan sonra bir Vega albümü dinlemek bayağı heyecanlandırmıştı açıkçası. Bu heyecana ortak olan çok insan vardı. Hepimiz bekliyorduk Vega'dan bir albüm çıkmasını ve sonunda artık Delinin Yıldızı albümünü dinleyebiliyoruz. Vega, ciddi anlamda Delinin Yıldızı albümüyle müzik dünyasına süper bir dönüş yaptı diyebilirim. Uzun zamandır ortada yoklardı, biri demiş meydan bizim şimdi yazsınlar Vega geri döndü ve meydan artık onların!


Albümün açılış şarkısı ve aynı ismi taşıyan Delinin Yıldızı'nın ilk şarkı olması mükemmel olmuş. Biraz derine inmek istersem albümdeki bazı şarkılar Hafif Müzik albümünü anımsattı. Albümü dinlemeye başladığım zaman beni yakalayan şey kayıt kalitesi oldu. Arzuhal şarkısındaki o ince çizgiyi çok iyi tutturmuşlar. Delinin Yıldızı, gayet akıcı ve dinlenebilirlik seviyesi yüksek olan bir albüm. Favorilerim; Delinin Yıldızı, Arzuhal, Dünyacım ve Komşu Işıklar.

Bir teşekkür Vega'ya...

Son olarak Delinin Yıldızı benim için yılın albümü diyebilirim. 12 yıl aradan sonra gelen bir Vega albümü kokuyor bundan daha güzeli ne olabilir? Tabii herkes için yılın albümü olmayabilir hatta kimilerine sıradan da gelebilir ama grubun yapmak istediğini de açıkça gösteren bir albüm olmuş. "Türk Rock yeniden doğuyor mu?" diye soran olursa bu albümü açın dinletin. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar