Advertisement

Main Ad

17 YILLIK EFSANE : LINKIN PARK - HYBRID THEORY


17 yıl önce çıkmıştı Hybrid Theory albümü. Temposu hiç düşmeyen şarkıların yer aldığı bir "gençlik albümü" dedirtiyor. Evet, Linkin Park tarihinin en çok satan albümü tam 17 yıl önce piyasaya sürülmüştü ve kim ne derse desin 21. yüzyılın en iddialı albümüdür, ötesi tartışılmaz. 

Linkin Park'ın o zamanki yıllarında kızgınlık gibi riskli bir konunun altından bu albüm ile kalkmayı başarabilmiş. Hele ki Nu-Metal müzikte. Nu-Metal müziğini icra eden gruplar mevcut ama Linkin Park bunların hep başında geliyordu yanılıyor muyum? Kesinlikle hayır. Bu albüm için saatlerce muhabbet yapabilirim ve bana göre Linkin Park'ın uzun yıllar boyunca yayımladıkları en iyi Nu-Metal albümleri arasında baş köşede duracak. 
  • Linkin Park - In the End


Ezberlediğim ilk Linkin Park şarkısının bu olması beni çok mutlu ediyor. Grup ile tanışmam 2011-2012 yılları olup, dinlemek için geç kalmış olsam da ilk albümü çok sevip bu şarkıyı ezberlemeye başlamam güzel bir başlangıçtı. Mike Shinoda'nın rap kısmına ayrı bitiyorum ve Chester Bennington'ın en son "I've put my trust in yoou!" şeklinde bağırması beni yerden yere vuruyor. Bu şarkı benim gözümde çok ayrı bir yeri var. 18 yaşından sonra Linkin Park konseri olursa ve Türkiye'ye gelirlerse giderim bu şarkıda bağıra çağıra söyleyip eşlik ederim derdim ama Chester artık hayatta olmadığı için bu hayalin gerçekleşmesi çok zor olacak. 

In the End şarkısı, esasen bir kişinin başarısızlığına dayanıyor. En olası anlamı, sizinle birlikte olmak istemeyen bir kız ile ilişki kurmaya çalışmanın boşa geçmesi olarak tanımlanabilir. Anlayana. 
  • Linkin Park - By Myself (Live In Texas)

Live In Texas konserini izleyenler bilir, belki A Place For My Head'den sonra grubun sahneyi kasıp kavurduğu By Myself performansı lezizdir. O konseri canlı izlemiş olanlar ciddi anlamda çok şanslı. Bizler de anca DVD ile yetinelim. En azından bu fırsat elimizde var. Gidip alıyoruz, takıyoruz laptop'a izlemeye başlıyoruz konseri. Kendimizi konser DVD'leri ile avutuyoruz ama dediğim gibi en azından bu şans elimizde var. 


Linkin Park, Hybrid Theory albümündeki yakaladıkları bu başarısından sonra tam 6 albüm yayımlayıp müzik dünyasından hiç düşmedi. Çıkardıkları remiks albümler, proje albümleri ve yaptıkları sosyal yardımları ile gönlümüzü kazandılar. Elbette tarzlarını değiştirmeyi de ihmal etmediler. Linkin Park yine Linkin Park. Hybrid Theory albümü 20 yıl sonra yine dinlenebilir.  Chester Bennington gibi efsanevi bir ses ile tanıştığımız için minnettarız. İyi ki doğdun be Hybrid Theory!

Yorum Gönder

0 Yorumlar