Advertisement

Main Ad

BU SEFER ÜZDÜ : HURTS - DESİRE

Theo Hutchcraft & Adam Anderson

Başıma bir şey gelmeyecekse Hurts'ün yeni albümleri Desire'ı inanın beğenmedim. Büyük bir heyecanla yeni albümlerini bekliyordum ve sonuç beni hüsrana uğrattı. Şarkılar çok aceleye gelmemekle kalmayıp, albümü zorla yayımlamışlar gibime geldi. Gönlümün efendileri dediğim Hurts, yayımladıkları son albümüyle beni hayal kırıklığına uğrattı. 

Hurts ile nasıl tanıştığıma dair bir fikrim yok ama herkes ilk albümleri Happiness (2010) ve çok beğenilen Wonderful Life videosundan bahsettikleri aşikar. Okuduğum kritiklerde grup hakkında hiç kötü bir yorum rastlamadım aksine Hurts, yaptıkları albümler ile ve çektikleri video klipleri ile adından epey bahsettiren 
Theo Hutchcraft ve Adam Anderson önderliğindeki İngiliz grup olma özelliği taşıyor. Yanılmıyorsam 2011-2013 yılları arasında her gün durmaksızın şarkılarını hatim ettiğim bir gruptur. 
  • Hurts - Stay

Şimdi bir kere grup İngiliz, o yüzden ne 80'lerde çıkan grup, ne Muse ne de Depeche Mode'a benzemiyor kendimce. Hiçbir alakası yok ama Doğan & Güneş Duru kardeşlerine benzetiyorum. Hurts dinlerken Redd dinliyormuşum gibi o hissi veriyorlar. Redd'in Aşk Virüs klibi, grubun Wonderful Life klibine çok yakın buluyorum. 

Hurts'ün kendilerindeki yaratıcılık, akılda kalıcılık, dinlerken düşündüren ve şarkılarındaki o duygu fışkırıyor adeta. İklinin büyüsünün bir kanıtı olsa gerek. Grup Happiness'daki muazzam başarısından sonra gelen Exile (2013) albümü sanki ilk albümün devamını yapmış gibiydiler. Miracle, Blind, Somebody to Die For ve Only You gibi harika parçanın yer aldığı bir albüm. İkinci albüm takıntımı bilmeyen yok ama Happiness albümünden bir tık daha kaliteli bu bir gerçek.


3. albüm Surrender (2015) tabii ki "Hurts yine yapmış yapacağını" dediğimiz bir albümdü. Some Kind of Heaven, Rolling Stone, Perfect Timing ve Lights  gibi dinlemekten kendinizi alamayacağınız parçalar barındırıyordu. Grup sonra albüm konserleri derken biraz ara vererek son çıkan Desire (2017) albümünü kaydetmek için stüdyoya girmişti. Hurts yeni albüm yapana kadar eski şarkılarıyla idare etmeye çalışıp yeni albüm için günleri kovalıyorduk.


Albüm çıktı ama ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Hurts'ün bu albümü cidden zaman kaybı. Şarkıları dinlerken çok zorlandım. Favori dediğim bir parça bile olmadı. Albüm zaten çıkan single'lar kurtarıyor: Ready to Go, Beautiful Ones ve Magnificent. People Like Us şarkısı belki hoşuma gitmiş olabilir ama albüm ciddi anlamda hayal kırıklığı yarattı. Hurts tarihinde yapılmış en vasat albüm kimse kusura bakmasın. İlk 3 albümün gözünü seveyim. Mis gibi parçalar o albümlerde var. Biz Türkler evet çok kolay kolay beğenemiyoruz ama yabancılar da emin olun bizim kadar albümü beğenmemişlerdir. Daha çok Exile gibi bir albüm yapmalarını temenni ediyorum. 
  • Hurts - Ready to GoYorum Gönder

0 Yorumlar