Advertisement

Main Ad

İÇİMDEKİ RAMMSTEİN SEVGİSİNİ DURDURAMIYORUM


Şimdi "yeter artık" dediğinizi duyuyor gibiyim ama inanın bu benim umurumda değil. Kafam çok darmadağın, geçmeyen baş ağrısı ve kafamda sürekli dönen Rammstein şarkıları beynimi esir aldı.

Bu bir "fan"lık mevzusu değil, öyle bir niyetim de olmadı elbette ama Rammstein ne bileyim beni kendilerine çeken bir şey var ve bunu kaç aydır çözemiyorum. Tabii en önemli etken grubun Alman ve şarkıları Almanca olması. Sorsanız Almanca bilmem ama bu adamların çoğu şarkılarını ezbere söylüyorum + onlar sayesinde Almancam gelişti. Kendime inanamadım. İnsan bir "ich tu dir weh" derken bu kadar mı zevk alır? Ya da "dort am klavier" derken ağlar mı? İşte arada kafayı yiyorum ve sorduğum soruların cevaplarını şarkılarda arıyorum. 

Dün pazar olduğu için tatilimi evde geçirdim ve akşam Live aus Berlin DVD'sini laptopa taktım ve izledim. Ama sanki kendimi konserdeymişim gibi hissettim. Performansları izlerken acayip derece zevk alıyorum. Özellikle Wiesses Fleisch performansı beni başta bitiriyor zaten. O gitar rifleri, izleyicinin şarkıda kendini kaybetmesi, Flake Lorenz'in dansı çok güzel bir renk katıyor. Till Lindemann tek kelime ile EF-SA-NE. Çok şey yazabilirim ama benim dikkatimi çeken Richard Z. Kruspe'nin gözlerinde lens olması insanın içinde bir ton zevk uyandırıyor. Lensi en çok yakıştırdığım insandır Richard. Aynı zamanda insanın nefesini kesen -şayet benim için öyle- Paul Landers'ın "lanet olsun konserler" duruşu ile benden tam not aldı. Bir lenste Paul'da olsaydı tadından yenmezdi elbette ama Richard kadar insanı gaza getiren şahane bir insan. Herkesin muhakkak izlemesi ve grubun kendini aştığını açıkça gösteren bir konser olmuş Live aus Berlin. Ben çok sevdim, sizin de sevmenizi öneririm. 
  • Rammstein - Tier (Live aus Berlin 1998)


Rammstein kendisini "aa çok iyi lan" şeklinde dinlettirebilen bir grup. Ben bunu çoğu dinlediğim şarkılarda yaşadım. Özellikle Sehnsucht albümü grubun yapmış olduğu mükemmel bir iş. Benim meşhur lafım vardır, her zaman "grupların/sanatçıların en iyi albümü 2. albümüdür" derim. Rammstein'ın bu albümü kesinlikle öyle. Rammstein dinlemeyen bir insan bile Du Hast şarkısını bilmesi ayrı bir saçmalık benim için. Ben de büyük bir manevi taşıyor. Eski erkek arkadaşım geliyor aklıma ne saçma ama değil mi? Rammstein dinlerken akla eski sevgilinin gelmesi güldürdü evet, gülüyorum şu an bunu yazarken, haha. 

İyi akşamlar;


Christoph Schneider için deli gibi övgü yardırabilirim. En sevdiğim davulculardan olduğu için zaten her solosunun köpeğiyim fakat Rammlied'deki sololar "tamam artık" dedirtiyor. Hatta Liebe Ist Für Alle Da şu ana kadar en güzel davul sololarını barındıran albüm olabilir. Ben bu albümü çok seksi buluyorum kim ne derse desin. Bir sonraki Rammstein albümünde Schneider'ın kendini nasıl aşacağını çok merak ediyorum. Tabii Rammstein artık albüm çıkarırsa. 

İÇİMDEKİ RAMMSTEİN SEVGİSİNİ DURDURAMIYORUM çünkü şarkılar artık aklımdan çıkmıyor, çıkamıyor. Hatta bir ara "Rammstein dinlememe" challenge'ı başlattı  çünkü salağım, bir gün Rammstein dinlemezsem çıldırıyorum. Almanlar güzel müzik yapamıyor diyoruz ama Rammstein bu işi çok iyi biliyor. Endüstriyel metal müziğinin yaşayan efsanesidir gözümde. "Rammstein'ı dinlememek için ne yapılır enter" sonuçlarınızı bana gönderin çünkü ben bu şarkılar içinde kayboluyorum. Beni soran olursa kıyıda köşede Rammstein dinliyor dersiniz.

Yorum Gönder

1 Yorumlar