Advertisement

Main Ad

05.10.2017 - REDD @ BABYLON BOMONTİ KONSERİ

Doğan Duru - Redd

Türk Rock müziğimizin çok sevdiğimiz gruplarından Redd, konser sezonunu 5 Ekim akşamı Babylon Bomonti'de açtı. Son albümleri Mükemmel Boşluk ve en sevilen eski şarkılarını söylemek için grup o akşam harika bir konsere imza attı. Neler mi olmuş? Gelin sizinle paylaşayım... 

Babylon konseri haberini aldığımdan beri epey heyecanlıydım çünkü Mayıs ayındaki Zorlu PSM konserinden sonra grubun bir konserine katılma şansım olmamıştı ve bu konser için acayip heyecanlanmıştım. Konser günü geldiğinde Rüya'yı konsere gelmesi için sıkıştırmıştım, haha. Beni yalnız bırakmadığı için ayrı teşekkürler kendisine. Konser alanına erken gitmiştik, malum Bomontiada'nın mesafesi epey var. Alana geldiğimizde grup soundcheck yapıyordu. Göremesek de şarkılarını dinleyip bayağı sohbet etmiştik dostum ile, sonra konser saati geldiğin de grup sahnedeki yerini almıştı. Yıllardır hiç görmediğiniz bir akrabanız olur ya, o akşam işte aynı şeyi ben yaşadım. Doğan Duru'yu hiç görmemiş gibi epey şaşkındım o akşam. 

Grup konserde İtiraf, Boşlukta Dans, Ellerini Kaldır, Yolunda Gitmeyen Adam, Bugün Herkes Ölsün İstedim ve Kalpsiz Romantik gibi birçok sevilen şarkılarını o akşam dinleyicilerine çaldı. Konserdeki ortam cidden inanılmazdı. Redd'in konserinde yetişkinlerin olması konseri güzel kılan diğer hadiseydi kendimce. En çok eğlendiğim konser bu oldu. 

Konserdeki bir diğer hadise, benim önümde duran bir çift vardı ve Doğan Duru şarkıyı çalarken "kimseye öyle bir şey yapmıyoruz, öyle şeyler barlarda olur" deyince hepimiz bir an dona kaldık acaba ne olacak diye. Meğer önümde duran genç bir arkadaşımız sahneye çıkıp, Duru ile beraber Nefes Bile Almadan şarkısını söyleyip kız arkadaşına evlilik teklifi etti. Hepimiz bu olaya şahit olup çok sevindik. Sevinmekten bir yana Redd konserinde ağlayacağım aklıma dahi gelmezdi. Konserin bitmesine birkaç şarkı kala mekandan ağlayarak çıktım ve o gece kendimi zar zor toparladım ama en önemlisi konser kesinlikle mükemmel geçti diyebilirim. Redd konserleri için çoğu kişi bilmişlik taslayarak yuhalıyor ben bilmiyorum öyle bir şeye şahit olmadım. Grup dinleyicileriyle buluşmak için çaba sarf ediyor ama dinleyici kitlesi -bazı kesim- grubu aşağılıyor. Yapmayın ne olun zaten insanlar konserlerde zar zor bir araya geliyor. Bu ülkede Redd gibi duyarlı, açık ve net konuşan bir grup bulamazsınız. Elinizden geldiğince grubun konserlerine gidin, albümlerini alın, dinleyin, üzerinde düşünün, yazın ve bir kez olsun anlayış gösterin. 

Grubun Ekim ayındaki konser takvimine buradan ulaşabilirsiniz: REDD EKİM KONSERLERİ 

  • SPECIAL THANKS TO;
  • Grubun menejarinden red yediğimiz ama albümlerin imzalanması için yardımcı olan Turhan Ülgür'e,
  • Babylon Bomonti'nin güler yüzlü çalışanlarına,
  • Beni bu konserde yalnız bırakmayan biricik dostum Rüya'ya.

Yorum Gönder

0 Yorumlar