Advertisement

Main Ad

ÖZEL RÖPORTAJ: Ryan Shuck: "Chester, Çok Sevdiğim Harika ve Şaşırtıcı Bir İnsandı."


Julien-K solisti (aynı zamanda eski Dead by Sunrise gitaristi) Ryan Shuck ile röportaj yapacağım aklımın ucundan bile geçmezdi sanırım. Yaklaşık 6 yıldır takipte olduğum Julien-K grubu elektronik, alternatif rock ve dans müziğinin öncü gruplarından birisi diyebilirim. Bildiğiniz üzere çok sevdiğimiz Chester'ın ölümün üzerinden tam 4 ay geçti, biraz içimiz buruk tabii ama bu röportajı okurken umarım bir nebze olsun keyiflendirir sizi. Ryan'a, Chester'ın anma konserinde neler yaşanmış ve Julien-K cephesindeki gelişmeleri sordum. -Buket KALKAN

-Selam Ryan! "California Noir" albümünüzden sonra Julien-K üyeleri neler yapıyor?

Ryan ShuckBir bağış ve destek sitesi olan Indiegogo'da finans edilen ve kalabalık olan TimeCapsule  projesini bitirmeye çalışıyoruz. Hayranlarımız, bizi Indiegogo'da tekrar 1. yaparak en büyük bağımsız gruplarından biri haline getirdiler. TimeCapsule, yeni bir materyalin tamamını içeren 4 disk ve 64 şarkıdan oluşan retrospektif set olacak. TimeCapsule'ü bitirdikten sonra Julien-K'nin yeni çıkacak olan albümü Harmonic Disruptor için çalışmalara başlayacağız.

-Son zamanlarda kimleri dinliyorsunuz?

Ryan Shuck: The Soft Moon, Holygram, Editors, White Lies, GusGus ve Drab Majesty.


-Chester Bennington'ın ölümü hepimizi üzmüştü. Geçtiğimiz haftalarda Hollywood, Bowl'da Chester için anma konseri düzenlenmişti. Neler söylemek istersin?

Ryan Shuck: Hepiniz için üzülüyorum. Acınızı anlıyorum. Onun cenaze töreninde söylediğim gibi zor olduğunu biliyorum. Onu kurtaramayacağımız için üzgünüm. Chester, hepimizi seviyordu ve bence intiharı rasyonel düşünceyle yapmadı bunu, zihinsel hastalıktan dolayı yaptı. O (Chester), çok sevdiğim harika ve şaşırtıcı bir insandı. Yaşamak için gidip mutluluk bulacağım, çünkü benden isteyeceğini biliyorum. 

- 6 yıldır sizi dinliyorum. Çok harikulade bir müziğiniz var. Ufukta yeni albüm var mı?

-Ryan Shuck: Evet, yukarıda belirttiğim gibi: Harmonic Disruptor. Ve çok teşekkürler. 

-Chester ile ilgili unutamadığınız bir anınız var mı?

Ryan Shuck: Chester beni akşam yemeğine götürdüğünde ve kendi düğününde en iyi erkek olmamı istemişti. Bunu asla unutamayacağım. Kendim için "Bu onuru hak ediyor muyum?" diye düşündüm. 20 yıldır onlarla birlikte bulunmaktan dolayı minnettarım. 

https://www.indiegogo.com/projects/julien-k-time-capsule-a-future-retrospective#/


Yorum Gönder

0 Yorumlar