Advertisement

Main Ad

02.12.2017 GRİPİN @ ZORLU CENTER KONSERİ


Yeni albümlerini bu ay yayımlayacak olan ve çok sevdiğim gripin, dün Zorlu Center Meydan Katı'nda muhteşem bir konsere imza attı. Bayağıdır konserlerine gitmiyordum dün epey bir özlem giderdim. Konser detayları aşağıda...

Saat 4 olduğunda Rüya ile çok hızlı bir şekilde konser alanına geldik. Geldiğimizde daha sahne ayarlanıyordu. İşte bilirsiniz gitar, davul, mikrofon kontrolleri derken gripin sahnedeki yerini almıştı. Kendilerini en son işte Ocak ayında Trump'ta izlemiştim. Kasım ayı bazı açıdan kötü geçmişti hatta o ay bitmek bile bilmemişti. Aralık ayına gripin sayesinde güzel başladık. 

Grup sahnede Sen Gidiyorsun, Sensiz İstanbul'a Düşmanım, Durma Yağmur Durma, Vazgeçtim Ben Bugün ve Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar gibi en hit şarkılarını çaldılar. Çok çok sevdiğim Böyle Kahpedir Dünya da çalındı elbet. gripin'in en çok beğendiğim şarkılardan birisi. Yıllar önce nasıl dinliyorsam şimdi de hala ilk dinlediğim günlerdeki gibi dinledim konserde. gripin konserlerine genelde tek giderim bu sefer de bana biricik dostum Rüya eşlik etti. Hatta Sen Gidiyorsun çalındığında kendisi bana "seninle bu zamanlarda tanışmıştık" dedi. Valla eskiler canlandı gözümde. Grubu ben Sen Gidiyorsun şarkılarıyla tanışmıştım. 7 yıldır dinleyicileri olduğum için çok şanslıyım. gripin de eminim şahane +1'leri olduğu için şanslıdır. :)

gripin sahnede mutlaka cover'lara da yer veriyor. Komşu Kızı, Yolcu Yolunda Gerek, Sarışınım ve Dalgalandım da Duruldum gibi klasikleşmiş şarkıları çaldılar. Dalgalandım da Duruldum şarkısında Müzeyyen Senar'a da saygı duruşu yapmış olduk. 


Grubun konserlerinde en çok sevdiğim şey mutlaka gitar ve davul soloları. İlker Baliç kesinlikle dün çok güzel yağdırdı sololarıyla. Abartmıyorum yaklaşık bir 10 dakika falan belki de fazladır şu an kestiremiyorum ama bayağı bir davul soloları oldu. Murat Başdoğan'ın gitar sololarına diyecek laf yok her zaman ki gibi muhteşemdi. 

Konser sonrası kendimizi kuliste bulduk. Sevgili Birol Namoğlu ile beraber çıkacak yeni albüm hakkında kısa bir sohbet ettik. Hepsi ile epey bir özlem giderdik. Uzun zaman oldu zaten görüşmeyeli zaten kesinlikle ilaç geldi. İlacın adı kendileri zaten. Güzeli olsun dedik, oldu. :)

NOTCUKLAR;
  • Kulis için Kadirizm'e çok teşekkür ediyoruz. Epey bir yardımcı oldu kendisi. 
  • Bir teşekkür de canım dostum Rüya'ya... 

Yorum Gönder

0 Yorumlar