Advertisement

Main Ad

Çıta yükseliyor: Taylor Swift - reputation


Müzik dünyasının gözünden düşmeyen Taylor Swift, yeni albümü "reputation"ı yayımladı. 15 şarkının yer aldığı albüm Big Machine Records etiketiyle piyasaya sürüldü. Elektronik Pop'a geçiş yapan Taylor, bu albümüyle çıtayı epey yükseltecek.

Bir önceki albüm olan 1989 Taylor'ın yaptığı en iyi albüm olarak tanımlayabilirim. Çoğu hit olan parçalar barındırıyordu. reputation için kendisinde epey değişim gördük. Önceki yıllarda Kanye West, Kim Kardashian West, Calvin Harris ve Katy Perry kavgalarına imalar içeriyordu. Şimdilerde moda olan yeni albüm çıkmadan önce sosyal medyada eski gönderileri silip yeni albüme dair paylaşım yapmak. Bunu Taylor'da gördük hepimiz. Nasıl kıydın o kadar fotoğrafı silmek be güzelim diye sorarlar adama. Tabii bütün gönderileri silme sebepleri belli elbet. Taylor kendine yeni bir defter açtı bu albümle. Swift albüm çıkmadan önce Look What You Made Me Do ve ...Ready For It? videolarını yayınladı. Albüm çıkmadan önce bir dizi yılan klibi paylaşmıştı, bol bol doyduk zaten yılanlı kliplere


Albüm 10 Kasım'da çıkmasına rağmen dijital platformlara biraz geç yüklendi. 15 şarkı seçimi bir albüm için çok iyi. Favorilerime gelecek olursam Ed Sheeran ve Amerikalı rap müzisyeni Future ile birlikte düet yaptıkları End Game albümün en hit parçalarından biri olmaya aday. I Did Something Bad, Don't Blame Me, Call It What You Want, So It Goes... ve King Of My Heart albümden en çok beğendiklerim parçalar arasında. Don't Blame Me şarkısının introsunu Lana Del Rey'in Ride parçasının introsuna benzeten tek ben değilimdir herhalde. Harikulade bir şarkı umarım video çeker bu şarkıya. 

Bu yıl çıkan albümler arasında reputation favorim oldu ve albüm 10 numara 5 yıldız benim gözümde. Şimdi yazsınlar Taylor Swift geri döndü.

Yorum Gönder

0 Yorumlar