Advertisement

Main Ad

GRİPİN'DEN YENİ ALBÜM: NASILIM BİLİYOR MUSUN?


Şarkılarını severek dinlediğimiz gripin, 5 yıl aradan sonra "nasılım biliyor musun?" adını verdikleri 5. albümlerini yayımladı. Albümün prodüktörlüğünü önceki albümlerinde de olduğu gibi Haluk Kurosman üstlendi. 10 şarkının yer aldığı albüm Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü.


2012 yılını çok iyi hatırlarım. Bir önceki albüm olan Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar  (2012) çıkmadan önce sosyal medya çok hareketliydi. +1 ekibi olarak albümün çıkması için günleri kovalıyorduk. Görüyorum ki, nasılım biliyor musun? albümü için de hepimiz seferber olduk ve albümün çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorduk. Biz yeni albüm için heyecanlı isek gripin'i düşünemiyorum. :) Gelin görün ki, grup nihayet yeni albümlerini bizlerle buluşturdu. 

Albümün geneline gelecek olursam, gripin'in şarkı sözlerine hayran olanlardanım. Konserlerde bağıra çağıra bütün şarkılarına eşlik ettiğim gripin'in yeni albümdeki şarkılarını konserde dinlemek için sabırsızlanıyorum. Aksilik olmazsa umarım albümün ilk konserine gitme şansım olur. Albüm çıkmadan önce geçtiğimiz yıl albümün habercisi olan Beni Boş Yere Yorma'yı yayınlamıştı grup şimdi ise albümü satın alıp dinlemek mümkün. 

  • gripin - nasılım biliyor musun?

Albümün açılış şarkısı albümle aynı adı taşıyan nasılım biliyor musun? sanırım bol bol replay yapacağımız enfes bir şarkı olmuş. Araya serpiştirilen TSM tınıları parçaya muazzam bir tat katmış. Albümden çıkan ilk klip nasılım biliyor musun? oldu ve klipte Zeynep Beşerler ve grubun harika performansını izliyoruz. Klibi ilk izlediğim de bana Gezi zamanlarını hatırlattı. Klibin yönetmeni Burak Sesli kesinlikle harika bir seçim olmuş. Umarım albümdeki diğer klipler için Sesli ile çalışırlar.

Acemisiyim Mutluluğun, Elini Korkak Alıştırma ve Hiç Utanmadan albümün en büyük hiti diyebileceğim parçalar.  Nasip Diye Yazdı Katip şarkısına henüz daha kanım ısınmadı. Belki çok sık dinlemem gerekecek. Suat Sayın'dan dinlemeye alışık olduğumuz Gündüzüm Seninle parçası gripin yorumu ile yeniden hayat buldu. Çok çok beğendim. Beni Boş Yere Yorma zaten gönlümüzün çiçeği ve artık albümün içinde yer almasının zamanı gelmişti. Bir Sebep Söyle Bana bence klip olması gereken şarkı kanımca. Heyecanla dinledim şarkıyı ve beklentimi fazlasıyla karşıladı. Avaz Avaz, albümdeki en cici şarkı. Ve bu sayede Birol Namoğlu'nun o muazzam sesini de dinlemiş oluyoruz. Son şarkı ve bir Murat Başdoğan bestesi olan Sor Bana Sor albümün en etkileyici silahı. Akustik ve biraz türkü tınıları yer alan şarkı açık ara favorim olmayı başardı. 

Albümde ne olduğunu çok net ortaya koyan gripin'in şarkılardaki hazinelerini ve sıradan sanılan sözleri albümü çok güzel kılmış. Sadece Birol Namoğlu değil, gruptaki her bir müzisyen kendi alanında çok yetenekli. 2017 yılının son ayında yeni albümleriyle bomba gibi gelen gripin'i kutlamak gerek. :)


Yorum Gönder

0 Yorumlar